Ještě před několika lety přitom v Brně na hokej chodilo několik stovek nejvěrnějších. „Fanoušci ale viděli, že se s hokejem v Brně něco děje a navíc přišly i výsledky,“ říká olomoucký kapitán Richard Brančík, který v Kometě tři roky působil.

Rozhovor

Vyprodaný stadion, to nebývá obvyklá kulisa základní části první ligy. Jak jste tuto atmosféru z pozice hostujícího týmu vnímali?

Vyprodaná hala byla spojená s oslavami brněnského hokeje. I tak ale v Brně na hokej chodí kolem šesti tisíc lidí. Před takovou kulisou se parádně hraje. Řada hráčů to ještě nezažila. My jsme to ale moc nevnímali a soustřeďovali se na zápas.

Do Brna se vypravila i početná skupinka fandů z Olomouce. Neztratili se na brněnském stadionu?

Určitě ne. Musím říct, že byli slyšet a několikrát si notovali s brněnským kotlem.

Vy jste v Brně působil tři roky od sezony 2004/05, kdy byl právě nastartován divácký boom. V předchozí sezoně do Ronda chodilo několik stovek lidí. Čím byl způsoben zvýšený zájem o hokej?

Je pravda, že jak jsem do Brna přišel, tak ze začátku chodilo čtyři nebo pět stovek lidí. Během sezony ale lidi zjistili, že hrajeme dobrý hokej a že se klub dává pod Liborem Zábranským dohromady. V dalších sezonách už lidé začali pravidelně chodit.

V Olomouci se ale zatím žádný divácký boom nekoná. Myslíte si, že by se situace stejně jako v Brně mohla změnit?

Určitě je všechno dáno kvalitní hrou a výsledky. Diváci nebudou chodit na špatnou hru a porážky. Diváci jsou nároční. V Brně to bylo stejné.