„Dostali jsme dva laciné góly a to otočilo zápas. Brno nemělo žádné šance a góly jsme jim dali zadarmo. Soupeř nás nijak nepřehrál," litoval zbytečných chyb olomoucký trenér Jiří Dopita.

„Vítězství jsme si zasloužili. Musím pochválit celý tým. První lajna byla u všech gólů," ocenil brněnský trenér Karel Beran především dvojici Ton, Němec.

Hanáci začali náporem. Gólmana Čiliaka postupně prověřili Marosz, Rašner a Laš. Mora po zásluze otevřela skóre. Po rychlém výpadu do brněnské obrany Hrňa nachystal puk Hermanovi, pro kterého nebyl problém trefit odkrytou branku.Fanoušci Mory

Kometa se do první šance dostala v přesilovce. Honejsek dostal přihrávku zpoza branky, ale trefil Vošvrdu. Při druhé početní výhodě už byli hosté úspěšnější. Ton dostal puk mezi kruhy a prostřelil olomouckého gólmana.

Těsně před přestávkou se Mora dostala znovu do vedení. Herman puk bekhendem nahodil na branku, kotouč skončil na tyči a z brankoviště si ho Ptáček uklidil do sítě.

Po přestávce nejprve zahrozil Hruška, Vošvrda byl však pozorný. Na druhé straně se Rác procpal před brněnskou branku, ale trefil jen Čiliaka. Vzápětí přišel trest. Do nájezdu se dostal Ton, jeho střeelu Vošvrda chytil, s dorážkou Němce ale už nemohl nic dělat.

Na ledě se začala přiostřovat a došlo i na osobní potyčky. Tvrdší hra svědčila spíš hostům. Po další chybě v olomoucké rozehrávce skóre otočil Němec.

„Zlomový moment byla přesilovka domácích ve druhé třetině, v níž jsme soupeře k ničemu nepustili. Od té doby domácí tahali za kratší konec," poznamenal Beran.

Na začátku třetí třetiny nejprve Vošvrda předvedl zázračný zákrok proti Honejskovi. Jenže pak Rašner upadl na obranné modré, Ton se dostal do brejku, který s přehledem proměnil.

„Čtvrtý gól nás zlomil. Brno pak bylo lepší," musel přiznat Dopita. Kometa totiž kontrolovala hru a vítězství si pohlídala.

Extraliga pokračuje osmnáctým kolem již v neděli, kdy Mora hostí Pardubice.

„Každý zápas je jiný. Musíme hrát to, co umíme. Pardubice nebudou jednodušším soupeřem. Každé utkání se musíme snažit odehrát co nejlépe," uvědomuje si Dopita.

HC Olomouc – HC Kometa Brno 2:4 (2:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Herman (Hrňa, Vyrůbalík), 20. Herman – 11. Ton (J. Hruška, Kempný), 25. V. Němec (Ton), 37. V. Němec (Dujsík, J. Hruška), 46. Ton (V. Němec, Kuboš). Rozhodčí: Hodek, Pavlovič – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 10:9. Využití: 0:1. Diváci: 5500 (vyprodáno).

Olomouc: Vošvrda – Majeský, Vyrůbalík, Houdek, Skrbek, Rašner, Ondrušek, Škůrek – Rác, Marosz, Cibák – Jergl, Patera, Buc – Hrňa, Herman, Laš – Kucharczyk, J. Knotek, R. Dlouhý. Trenéři: Fiala a Dopita.

Kometa Brno: Čiliak – Ptáček, Kempný, Dujsík, Hanzlík, Kuboš, Dlapa, König – Ton, V. Němec, J. Hruška – Honejsek, L. Čermák, J. Káňa II – Vondráček, Koreis, Burian – P. Mrázek, Kusko, Dočekal. Trenéři: Kýhos a K. Beran.