Proti Severočechům si Kohouti spravili chuť po předchozím zaváhání.

Olomouc - Ml. Boleslav 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)


Trenér Kamil Přecechtěl musel kvůli zranění oželet klíčového centra Matouše Venkrbce, naopak k dispozici měl všechny juniory, kteří začínali přípravu v prvním týmu Mory. Kohouti do utkání nastoupili i s obránci Koktanem, Janáčkem, Musilem nebo útočníky Luňákem, Sršněm či ex-vsetínským reprezentantem do osmnácti let Danielem Vrdlovcem. „Dan je schopný hrát moderní hokej. Je to příslib nejen pro juniorku, ale i pro první mužstvo, kde se může během sezony objevovat,“ chválil novou tvář Přecechtěl.

Proti Boleslavi bylo na domácích znát, že obrana je díky zraněním kombinovaná. I tak do vedení šli Kohouti. V 9. minutě právě Daniel Vrdlovec ukázal prostřednictvím svého golfového úderu, že pro Moru bude posilou. Ovšem až na 9. minutu měli hosté hru plně pod kontrolou. Do přestávky v přesilovce vyrovnali Antoníčkem, v druhém dějství se během pěti minut prosadili dvakrát a rozhodli. Zvlášť když v 46. minutě přihrál domácí gólman Turek přesně na hokejku do prázdné zakončujícímu Jančekovi. Mora si šance nevytvořila a po zásluze prohrála.

„Boleslav má fyzicky dobře připravené hráče. Přetlačili nás v důrazu a síle, my jsme se naší technickou hrou k ničemu nedostali. Deset střel na bránu za celý zápas, to je vizitka mužstva, které nic nevytvořilo,“ řekl Přecechtěl.

Branky: 9. Vrdlovec - 15. Antončík, 24. Jaroměřský, 29. Chochola, 46. Janček.
Olomouc: Turek -Ryšánek, Janáček - Koktan, Spurný - Švajda, Musil - Ustrnul - Vrdlovec, Luňák, Menšík - Skácel, Frieb, Coufal - Jurdič, Pánek, Sršeň - Cik, Prášek. Trenér Kamil Přecechtěl.

Další výsledky:
junioři - 4. kolo: Olomouc - Liberec 5:4.

Dorost - 3. a 4. kolo: Karlovy Vary - Olomouc 4:0, Kladno - Olomouc 5:1.

Dorostenci Mory čekají po čtyřech odehraných utkání na první sezonní body. V příštím kole hrají zítra doma s Pardubicemi, junioři jedou do Ústí nad Labem.