Věkovou hranici juniora nesplňují útočníci David Kovalovský s Kamilem Rajnohou, kteří plynule přešli do dospělého hokeje a připravují se v prvním týmu Mory. Směr první liga pozvolna nabírají i další čtyři junioři, které si do předsezonního kempu pozvalo nové trenérské duo Petrů Fiala – Vlk. S muži trénují obránci Koktan, Janáček a forwardi Venkrbec s Luňákem. „Hráčů odešlo celkem dost. Musíme si s tím poradit. Mám v kádru dorostence prvoročáky. Ale jde vidět, proč ten dorost byl letos na sestup. Kluci zaostávají kondičně. Teď se ten handicap trošku zmírnil, ale přece jen je stále dost citelný. Určitě ti kluci nejsou špatní. Když budou na sobě pracovat, dostanou se dál,“ osvětluje současný problém svého kádru Kamil Přecechtěl a jedním dechem dodává: „Není to ta kvalita, která přišla loni. Například Venkrbec, Ryšánek nebo Luňák.“

A trenér juniorky Kohoutů si moc dobře uvědomuje, že v nové sezoně jej čeká podstatně těžší práce. „Určitě. Bude to podstatně náročnější,“ podotýká Přecechtěl, který nově se tvořící tým připravoval výhradně v olomouckých podmínkách. „Příprava proběhla normálně podle plánu. Měli jsme k dispozici skvěle vybavenou posilovnu. Připravovali jsme se v Hejčíně na sportovištích a na zimním stadionu, kde jsme využívali spinningová kola,“ rekapituloval uplynulou část náročné letní přípravy.

Částečnou radost tak olomouckému trenérovi dělá současný zdravotní stav. Junioři, řečeno s lehkou nadsázkou, v přípravě neodpadají jako muži, které kosí jedno zranění za druhým. I když ani juniorce se zranění úplně nevyhnula. „V létě se nikdo nezranil. Ale ještě ze sezony máme zraněné. Aleš Frieb teď začal chodit po druhé operaci kolena. Ten mě trošku straší. Ale jinak je mančaft v pořádku,“ ulevil si Přecechtěl.

Po dnech odpočinku se budou junioři ještě dva dny připravovat na suchu. Pak si už nedočkavě nazují brusle a oblečou výstroj. „Začínáme ve čtvrtek příští týden. Dva dny máme takovou předpřípravu a v pondělí 23. července jdeme na led,“ dodal Přecechtěl.