„Na jednu stranu jsme neodehráli úplně špatný zápas, hlavně dopředu. Dokázali jsme využít přesilovky. Na druhou stranu jsme si ho prohráli svojí hloupostí a nedisciplinova­ností," měl rozporuplné hodnocení olomoucký trenér Petr Fiala.

Nelíbily se mu především zbytečné fauly v útočném pásmu. „Když už máme faulovat, musí to být v momentě, kdy situace hoří. Ale my jsme měli několik hloupých faulů na útočné půlce. Bohužel z toho padl i vítězný gól na 5:4. Z tohoto pohledu jsme na sebe naštvaní a doufám, že si to hráči uvědomí pro další zápasy," dodal.

Zápas se dlouho hrál bez zajímavých situací. Poprvé vážně zahrozil až ve 13. minutě Kudrna, ale z úhlu neuspěl. Vzápětí však domácí hráli přesilovku a Čáp od modré pálil přesně do šibenice.

Do další šance se dostal Valcourt, který se prokličkoval před branku, ale bekhendem mířil vedle. Mora se dočkala přesilovkového vyrovnání 50 sekund před první sirénou. Marosz mezi kruhy našel Dlouhého a ten se trefil pod břevno.

Druhá třetina byla o mnoho zajímavější. Nejprve Mertlova střela poskakovala po břevně a z protiútoku se do nadějné šance dostal Rachůnek. V polovině zápasu Herman v přesilovce našel Houdka, který prostřelil Kacetla.

Poté se po dorážce z gólu radoval Zuzin, jenže puk skončil na tyči. Potvrdil to i videorozhodčí. Mora měla hrát přesilovku, ale špatně střídala. To Hanáky dvojnásob mrzelo, když při hře čtyři na čtyři vyrovnal Pospíšil.

A bylo ještě hůř. Na trestnou zamířil Marosz a bomba Janka po několika sekundách přesilovku ukončila. Vzápětí hosté vyrovnali, když Kucharczyk nadvakrát zakončil přečíslení. Východočeši však hned odpověděli. Pospíšil potáhl puk po levém křídle a Tomáš Knotek pohodlně zamířil do prázdné branky.

Ihned po přestávce při početní výhodě vyrovnal Matai. Jenže olomoučtí hokejisté se dopustili dvou útočných faulů a Mountfield druhou výhodu využil. Jank napřáhl na modré a puk se zastavil až v síti.

Mora hrála přesilovku, ale místo vyrovnání přišla hradecká pojistka. Domácí se dostali do přečíslení a Červený puk zasouval do prázdné branky. V závěru ještě mohl snížit Jan Knotek, ale proti Kacetlovi neuspěl.

Mountfield Hradec Králové – HC Olomouc 6:4 (1:1, 3:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 14. Čáp (T. Knotek, Dej), 36. Pospíšil (T. Knotek, Pláněk), 37. Jank (Skokan, Mertl), 40. T. Knotek (Pospíšil, Dej), 50. Jank (Červený, Kukumberg), 56. Červený (Kukumberg) – 20. R. Dlouhý (Marosz), 29. Houdek (Herman, Matai), 39. Kucharczyk (Zuzin), 43. Matai (Zuzin, Houdek). Rozhodčí: Pavlovič, Hejduk – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:10, navíc Majeský (Olomouc) 10 min. Využití: 2:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 3971.

Hradec Králové: Kacetl – Dietz, Jank, Čáp, Piegl, Pláněk, Vašíček – Kudrna, Mertl, Skokan – Dej, T. Knotek, Pospíšil – Valcourt, Kukumberg, Červený – Vantuch, Tvrdík, P. Beránek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.

Olomouc: Vošvrda – Škůrek, Ondrušek, Majeský, Rašner, Houdek, Jaroměřský, Skrbek – Buc, J. Knotek, Laš – T. Rachůnek, Herman, Matai – Zuzin, Patera, Řípa – Kucharczyk, Marosz, R. Dlouhý. Trenér: Fiala, Dopita a Tomajko.