„Je to další novinka, uvidíme, co od toho čekat. Jestli bude soutěž spravedlivá, nebo ne. Těžko to hodnotit,“ nechtěl předjímat útočník Richard Brančík, který už má něco v první lize odehráno. Petr Žajgla upozornil na ještě větší význam regionálních duelů. „Je výhoda, že derby budou mít o něco větší náboj. V základní části ubyde zápasů a bude víc sil na play-off,“ domnívá se Žajgla.

Oproti tomu Jakubu Čuříkovi je jedno, jestli základní část bude čítat rovných 60 nebo pouze 44 zápasů. „Je mi to jedno. Důležité je, aby se dařilo. Zatím to vypadá, že mančaft je dobrý,“ poznamenal Jakub Čuřík. Všichni ale hodnotí kladně předkolo play-off, které budou hrát týmy na 3. až 6. místě z každé skupiny. Soutěž to zatraktivní. „Bude pořád o co hrát, protože šest mančaftů z každé skupiny jde do play-off a dva do baráže. Po Vánocích už nebude taková hluchá část, kdy některé mančafty sezonu jen dohrávaly,“ domnívá se Brančík. „Bude pořád o co hrát,“ přidává se Čuřík.

Zatím ale nechtějí spekulovat, jestli bude silnější moravská nebo česká skupina. „Těžko říct. V loňské sezoně hrály čtyři mančafty z Čech a čtyři z Moravy play-off,“ poznamenal Brančík. „Větší rozdíly mezi skupinami nebudou,“ dodal Žajgla. Oproti tomu Čuřík vidí větší boje na východě republiky. „Moravská skupina bude vyrovnanější,“ odhaduje.