Ale podle všeho je to už jen otázka hodin. Navíc téměř hotovou záležitostí je příchod hráče, který není spjatý s Orly. O koho se jedná? „Je na cestě. Ale kdo a odkud? Zatím neřeknu,“ tají Fürst. V rozhovoru s ním se dovíte, jestli věří v návrat Jana Tomajka nebo proč nesáhne do vsetínského výprodeje.

Rozhovor


* Téma číslo jedna. Noví hráči, kdy posílí Olomouc?


Jedná se. Doufám, že někteří jsou už na cestě a někteří se objeví, až bude vyřazovat Znojmo.

* Můžete být konkrétnější?

Já to nedělám. Protože když to udělám, tak mi do něj někdo skočí nebo to nedopadne.

* Jedná se o hráče pouze ze Znojma?

Ne.

* Vsetín nedostal licenci, takže se nabízí otázka poohlédnout se po hráčském materiálu tam. Mnozí hráči budou shánět hromadně angažmá.


Nejsem přesvědčený, že budou shánět hromadně angažmá. Protože si myslím, že většina těch kluků, kteří tam hráli a hráli dobře, už angažmá má.

* Takže tam lovit nebudete?

To si myslím, že je zbytečné. Protože hráči, co mají ze Vsetína namířeno do extraligy, je jich sice pár, ale ti už tam jsou. Nehledě na to, že nikdo neví, jakým způsobem se vyrovnají se smlouvami, které tam mají zatím pořád platné.

* Jan Tomajko se po letech objevil v přípravě v olomouckém dresu. Může se to stát i v sezoně?


Tak Honza čeká na angažmá. Trénuje s námi celou dobu. Pokud žádné nesežene, tak by mohl teoreticky začít tady.

* Věříte tomu, že by si mistr světa nesehnal klub?


Honza je vynikající hokejista, Honza je osobnost, ale Honza měl problém, že za poslední dva roky toho kvůli zraněním odehrál velice málo. A to je problém. Nemyslím tím, že by nemohl sehnat angažmá, protože to je vynikající hokejista. Má toho za sebou hrozně moc. Má tituly,má mistra světa,má všechno. Ale u něj jsou problémy ta zranění, která semu vracela.

* Kdyby šel do švédské ligy, kam hráči kvůli daňovým zákonům odcházejí v rozběhlé sezoně, jste připraven mu nabídnout smlouvu?


Já bych byl velice rád, kdyby tady odehrál jakékoliv utkání.