Olomoučtí hokejisté severočeský tým výrazně přestříleli 55:32, ale znovu zůstali bez bodů. „Zápas jsme odehráli aktivně, ale neproměnili jsme strašně moc šancí. To se ale natrénovat nedá,“ posteskl si olomoucký trenér Petr Fiala.

Vítězný gól navíc osm sekund před koncem vstřelil Zucker z velkého úhlu. „Těžko říct, jestli to Štefan mohl chytit. Chyba byla už to, že se domácí útočník dostal za našeho beka. Domácím navíc vypomohly posily z Karlových Varů, když Prošek dal třetí gól a Zucker čtvrtý,“ upozornil Fiala.

Oproti tomu Mora dva zlínské útočníky Ondráčka a Matějku k dispozici neměla. „Ve Zlíně se zranili nějací hráči a chtějí jim dát příležitost,“ řekl olomoucký kouč na adresu střídavých startů.

V hostující sestavě navíc chyběl obránce Ondrušek a útočník Zbořil. „Ondruškovi se cestou udělalo špatně a u Devíti křížů jsme ho museli poslat zpátky. Zbořil má něco se zády a musel k doktorovi,“ poznamenal Fiala.

Rozsáhlou marodku s největší pravděpodobností rozšíří i obránce Ostrčil. „Dostal hokejkou přes ruku a jde k doktorovi. Toto sekání se ani netrestalo, protože jsme už hráli přesilovku a rozhodčí nechtěl domácí poslat do tří,“ divil se Fiala.

Olomoucká sestava tak doznala velkých změn. Do prvního útoku se vrátil Smejkal, na křídlech Brančíkovy formace hráli Sršeň a Žajgla. „Kluci bojovali a hráli jsme dobrý hokej. Venku se nám daří víc než doma. Hráči jsou víc v klidu,“ dodal Fiala.

V dalším sedmnáctém kole první ligy olomoučtí hokejisté na domácím ledě zítra přivítají Havlíčkův Brod.