Mora svému soupeři nastřílela pět gólů, což je stejný počet jako v předchozích čtyřech zápasech dohromady. Prvoligovému nováčkovi přitom Hanáci mohli naložit daleko větší příděl.

Na druhou stranu i přes jednoznačný výsledek musela Mora překonávat krizový moment, kterým byl nešťastný vlastní gól Davídka. Chrudim tak na začátku druhé třetiny vyrovnala na 1:1 a vycítila šanci.

„Takový gól mužstvo povzbudí. Pak byla deset minut hra vyrovnaná. Dokázali jsme se dostat do šancí. Soupeř nás ale zlomil,“ řekl chrudimský trenér Martin Hosták.

„Na začátku druhé třetiny jsme si dali vlastence. To se stane. Ale to jen charakterizuje, jaké dostáváme góly,“ upozornil olomoucký kouč Petr Fiala.

Domácí slabší desetiminutovku přečkali a před druhou sirénou Východočechy zlomili třemi góly. „Jak jsme dali na 3:1, tak se družstvo uklidnilo,“ oddechl si Fiala.

Hanáci v závěrečné dvacetiminutovce spustili exhibici a vytvářeli si jednu šanci za druhou. „Vítězství mohlo být i výraznější. Raději ale buďme při zemi a v dalších zápasech ať dáváme góly. V dosavadním průběhu soutěže jsme Porubě dali šest branek, ale pak se nám nedařilo,“ nabádá Fiala k obezřetnosti.

Mora přitom k zápasu nastoupila s obranou, ve které chyběli tři stabilní hráči. „Obrana se nám rozsypala. Vyrůbalík s Ostrčilem jsou zranění a navíc Nedbálek ráno před zápasem přišel, že má něco s kyčlí,“ poznamenal Fiala.

Kohoutům se ale tentokrát vyplatily posily z extraligového Znojma. Tři kanadské body nasbíral útočník Martin Růžička, mužstvo podržel gólman Jaroslav Kameš a obraně vypomohl Martin Rýgl.

„V první třetině se Martin Růžička rozkoukával, od druhé byl ale už výrazný. Jeho start nám pomohl a budeme usilovat o to, aby všichni tři hráči i v dalších utkáních nám pomohli,“ uvedl Fiala.

Po šesti porážkách se Kohouti dočkali tříbodového zisku a doufají, že z nejhoršího jsou snad venku. „Pro nás to bylo velmi důležité utkání, protože jsme měli sérii porážek. Už jsme si nemohli dovolit další výpadek,“ dodal Fiala.