Mora deklasovala slovenskou dvacítku

OLOMOUC - V exhibici se změnilo přípravné utkání olomouckých hokejistů se slovenskými juniory. Hosté vůbec nepřipomínali reprezentační výběr a během první třetiny inkasovali šest gólů.

17.8.2007

Mora uplatnila důraz před brankou.Foto: DENÍK/Petr Pelíšek

Olomoučtí hokejisté si dokonale zvýšili střelecké sebevědomí. Slovenská dvacítka Moře kladla minimální odpor a již v 7. minutě prohrávala 0:4. Brankář Hiadlovský zrovna neoplýval jistotou, a tak se nechal v čase 6:34 raději vystřídat. Domácí se v dalším dějství nad svým soupeřem slitovali a brankostroj pozastavili.

Po zápase se nabízela otázka, jak tato exhibice splnila účel přípravy? „Svůj účel to splnilo, že jsme si zvýšili sebevědomí v koncovce,“ přiznal olomoucký trenér Petr Fiala. Zároveň ale dodal, že po první třetině hra upadla. „Po vedení 6:0 už nebylo o co hrát. Hráči na to podvědomě trošku přistoupili. Předpokládali jsme, že soupeř bude o něco agresivnější a hokejově o něco dál,“ poznamenal Fiala.

V olomoucké sestavě chyběli kvůli drobným zdravotním problémům útočníci Filip Smejkal a Radek Meidl. „Smejkal si v pondělí natáhl přitahovač, takže má nařízen týdenní klid. Meidl byl v reprezentaci dvacetiletých, což absolvoval se sebezapřením. Měl z nových bruslí výrůstek na noze a musí to vyhojit. V pondělí by se měl zapojit znovu do tréninků,“ vysvětloval Fiala.

Další přípravný zápas hraje Mora v úterý doma s Třebíčí.

HC Olomouc – Slovensko U20 9:2 (6:0, 2:1, 1:1)

Branky: 6., 15. a 34. Čuřík, 2. Ministr, 7. Zbořil, 7. Žajgla, 18. Bordowski, 35. Luňák, 50. Vyrůbalík – 21. a 49. Mikula.
HC Olomouc: Sedlář – Kříž, Paška – Bartoň, Vyrůbalík – Koktan, Ondrušek – Janáček – Bouz, Ministr, Rajnoha – Rak, Brančík, Žajgla – Bordowski, Čuřík, Zbořil – Luňák, Venkrbec. Trenéři: Fiala, Vlk.

17.8.2007 VSTUP DO DISKUSE

Na Svatém Kopečku koupí lidé cukrovou vatu nebo hamburgery, ale základní potraviny ne. Jediný obchod skončil. A tak i když místní mají v občance jednu z nejlepších adres Olomouce, musejí s taškou k pojízdné prodejně.
2 9

Kopeček luxusní adresa? Místní musejí k pojízdné prodejně

Souprava ČD RegioPanter
38

Nejrychlejší regionální železnice? Připravuje se na Olomoucku

Olomoucká fakultka má sanitku pro extrémně obézní pacienty, jako první

VIDEO, FOTO / Moderní sanitní vůz uzpůsobený transportu extrémně obézních pacientů začali v těchto dnech využívat zdravotníci ve Fakultní nemocnici Olomouc.

Hledáme OBCHODNÍKA DISTRIBUCE do týmu regionálních deníků

Chcete pracovat v novinách? Máte vztah k obchodní činnosti? U nás máte šanci.

Závody i muzika. Na Dolní Moravě zahajují lyžařskou sezónu

Už v sobotu se slavnostně otevře Relax & sport resort Dolní Morava. Pracovníci skiareálu tak oficiálně zahájí zimní sezónu.

Víkend slibuje občasné sněžení a teploty kolem nuly

Převážně zataženo s občasnými sněhovými přeháňkami a teploty přes den jen lehce nad bodem mrazu. Takové by podle meteorologů mělo být v pátek a během nadcházejícího víkendu počasí na území Olomouckého kraje.