Domácí si v úvodní třetině vytvořili tlak, k čemuž přispělo časté vylučování hostů. Vedení 3:0 se Hanáci ujali góly v přesilovkách. Nejprve se Kříž trefil mezi Betincovy betony, poté Tomajko dorazil Vyrůbalíkovu ránu a nakonec Vyrůbalíkovu střelu do vlastní branky usměrnil šumperský obránce Hajas. Hostující lavička si vzala oddechový čas a Moru to vyvedlo z tempa. Koktan na modré propadl. Stejskal podél pravého mantinelu prolétl a nedal Žigárdymu šanci.

Na začátku druhé třetiny se hra vyrovnala a hosté se dostali do několika šancí. Když ale Stráňovský neproměnil brejk a Meidl naopak z protiútoku zvýšil, bylo rozhodnuto. „Tohle byla naše jediná šance na zvrat. Obránce ale místo střely kličkoval,“ posteskl si šumperský kouč Jindřich Setikovský. „Gól na 4:1 nás uklidnil a dohrávali jsme zápas pod kontrolou,“ přidal se olomoucký trenér Petr Fiala. Další tři zásahy ještě přidali Venkrbec, Bouz a Meidl.

HC Olomouc - Draci Šumperk 7:1 (3:1, 1:0, 3:0)

Branky: 31. a 51. Meidl, 4. Kříž, 14. Tomajko, 15. Vyrůbalík, 43. Venkrbec, 46. Bouz - 16. Stejskal. Rozhodčí: Šír - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 7:10. Využití: 5:0. Diváci: 2.700.
HC Olomouc: Žigárdy – Chmelíř, Kříž – Vyrůbalík, Bartoň – Štach, Paška – Koktan (21. Zapletal) – Bouz, Ministr, Žajgla – Meidl, Brančík, Tomajko – Bordowski, Čuřík, Zbořil – Rak, Venkrbec, Janečka. Trenéři: Vlk a Fiala.
HK Šumperk: Betinec – Kloz, Špelda – Sloboda, Kaltenböck – Stráňovský, Hajas – Antonovič, Meluzín, Bařica – Stejskal, Ohnutek, Kratěna – Obdržálek, Korotvička, Kočan – Martinka, Čížek, Pekr. Trenér: Setikovský.