Kapitán hokejové Mory Richard Brančík odpovídal ON-LINE ve středu 20.2. od 11 do 12:40

Výběr z ON-LINE ROZHOVORU

Zdravím, myslíte že máte letos na všechny týmy a jste schopni každého v play off vyřadit??

V play-off jsme schopni určitě porazit každého. Ale musíme ho porazit čtyřikrát a stejně tak on nás. Dokud nebude konec, budeme určitě bojovat a snažit se dojít co nejdál.

Děkuju za pěknou sezonu celému mužstvu. Ríšo v Jihlavě po vyhraném zápase jsme měli problémy si s váma potřást rukou. Mohli byste v play off přijet k mantinelu a kdyžtak potřást přes vrch plexi, samozřejmě venku? Nepočítám, že se dostaneme na mantinel.


Jsme moc rádi za vaši přízeň a když to jenom trochu půjde, tak se s váma určitě přijdeme pozdravit i potřást rukou.

Jak se vám jako hráčům líbí zázemí stadiónu a jak vnímáte olomoucký stadion pro diváky?

Zázemí není určitě ideální, protože na stadionu se za posledních pár let nic nezměnilo. A to se týká i zázemí pro diváky. Je to určitě škoda, hlavně pro diváky, ale teď je zbytečné něco draze zvelebovat, když je v plánu výstavba nové haly.

Dobrý den Richarde, chystáte se spoluhráči nějakou změnu image , jak je to u většiny hráčů v play-off zvykem?

Samozřejmě chystáme: obarvení vlasů v klubových barvách. A samozřejmě zákaz holení.

Přebolelo už, že se Vás Mora před pár lety jako přebytečného centra zbavila?

Určitě přebolelo a těch tří sezon v Brně nelituji. každopádně jsem rád, že jsem zpátky.

Strašně se mi líbíte. Kam chodíte posedět? Nemohli bychom se potkat?

Díky za poklonu :-) Posedět ale prakticky nikam nechodím, volný čas trávím s rodinou. Takže jestli bychom se mohli potkat, na to se musím zeptat manželky… :-)

Ahoj blecha, jak se ti hrálo ke konci základní části doma proti kometě? a je pro tebe srdcovka olomouc nebo jiný z týmů ve kterých jsi působil? jinak díky za hezkou sezonu a mnoho úspěchů jak v soukromí tak na ledě

Mně se hrála dobře celá základní část, ne jenom konec. Domácí zápas s Kometou bylo určitě vyvrcholení základní části. Srdcovka je pro mě jednoznačně Olomouc! Díky za přání :-)

Myslíte si, že pomohlo uzavření tribuny? neměl by se problém s hulváty na hokeji řešit jinak?

Nevím jestli to pomohlo, o tomto problému jsem nevěděl, ale na druhou stranu se mi líbí, že je teď kotel za trestnou lavicí a fandí spolu s ostaními diváky. Ze střídačky tak vypadají tribuny mnohem víc zaplněné.

Máte dva trenéry - Vlka a Fialu. Jak to mají rozdělené? Jeden nadává a druhý chválí?
Naše trenérská dvojice je rovnocenná, a když je potřeba tak oba nadávají nebo oba chválí :-)

Koho považujete za největšího favorita 1. ligy?

Mladou Boleslav

Jste před play off všichni zdravotně v pořádku nebo se teď na nějaké menší bolístky nehledí?

Marodka se nám vyprazdňuje, což je dobře, a na menší bolístky se teď opravdu nehledí.

Furt nechápu, proč jste doma prohráli s Třebíčí a Prostějovem? Vždyť právě toto odradí další diváky.

Zápas s Prostějovem byl první po vánoční přestávce a trochu se ta herní pauza projevila. Navíc jde o derby. Ale jsem přesvědčen, že jsme ten zápas neodflákli, jen jsme byli střelecky impotentní a špatně odehráli přesilovky. Co se Třebíče týče, tak ten výkon nebyl optimální, v tom s vámi souhlasím. Takové zápasy se prostě stanou i jiným týmům. Nechci věřit, že by na nás diváci zanevřeli jen kvůli těmto dvěma zápasům. Každému se přece stane, že nemá den.

Dva roky jste hral za Kometu.Proc tam a ne v Olomouci?

V Brně jsem odehrál tři roky, určitě jsem tam nešel protože bych chtěl. Vždy jsem chtěl hrát za Olomouc. Jsem rád, že jsem zpátky.

Bude vám pětatřicet. Je těžké držet si, promiňte, už jako starší hráč, tak dobrou formu?

Právě jako starší hráč teď zúročuji zkušenosti, ale určitě to není jednoduché, protože se musím teď mnohem víc starat o své tělo, abych stačil těm mladíkům :-). Dvakrát ročně jezdím na víkend na kompletní regeneraci těla, což mi velmi prospívá :-)

Jaké šance dáváte vítězi 1. ligy v baráži? Ústí se na to připravuje už od prosince. Je tento model podle vás spravedlivý?

Baráž o extraligu je tady zavedená už dlouho, nemá asi teď smysl přemýšlet nad tím jestli je to spravedlivé nebo ne. Podle mého názoru má vítěz první ligy menší šanci uspět v baráži než poslední tým extraligy. Ústí má kvalitní tým a na baráž se bude připravovat s kvalitními soupeři, očekávám, že Ústí asi extraligu zachrání.

Má Mora na postup do extraligy?

Letos pravděpodobně ne, tým je hodně mladý a získává zkušenosti. Ale rozhodně se o postup poperem :-)

V Olomouci chodí na hokej dost málo diváků. Nechybí vám atmosféra, jakou jste ještě v minulé sezoně zažíval v Brně?

Určitě chybí, diváci v Brně dokáží vytvořit parádní atmosféru. Chybí mi to, že divácí v Olomouci nechodí ve větším počtu, i přestože jsme podle mě letos předváděli dobré výsledky i pěkný hokej. Věřím, že v play-off diváci dorazí ve větším počtu a vytvoří nám podobnou kulisu jakou mají v Brně.

Ahoj Říšo, kdo je podle tebe z kabiny největší vtipkař a kdo naopak největší bručoun? S kým si ty sám nejvíc rozumíš? Co říkáš na fanoušky Mory v posledních domácích zápasech? Díky a hodně štěstí tobě i celé HC Olomouc do play-off !

Největší vtipkař byl Mejdlo (pozn. Radek Meidl), ten ale odešel do Kanady, nyní bych pozici největšího šprýmaře přisoudil Ondrovi Křížovi. Bručouny nemáme. Rozumím si se všemi, máme v kabině velmi dobrou partu, ale nejvíc s Milanem Ministrem, s kterým se znám nejdéle. S fanoušky v posledních zápasech jsme určitě spokojeni, jak co do počtu, tak i co do hlasitosti. Věřím, že jich bude ještě mnohem více :-)

Ríšo v první řadě mnoho úspěchů a ať slouží zdraví, a poděkování vám všem , a jak to vidíš dál postoupíme do baráže o extraligu!!

Díky za přání. Extraliga je hodně těžký cíl, pro letošek jsme si splnili postup do play-off. Přeskočili jsme předkolo, což je další splněný cíl navíc, a teď se díváme na postup do semifinále. Naše cíle jsou postupné a v play-off se může stát cokoliv. I třeba baráž o extraligu…

Zdravím, koho tipujete (přejete si) na 3.a 4.místě (tedy sestup) v barážové tabulce ?!

Otázka se asi týká Prostějova :-). Netroufnu si tipnout nikoho, barážovou skupinu moc nesleduji, protože nás se to netýká. Se záchranou to asi bude mít hodně těžké Šumperk, Prostějov se o první ligu ještě popere..

Na jak dlouho máš v Moře smlouvu. Doufám, že už tady zůstaneš i na další sezony.

Do konce této sezony a doufám, že zůstanu i další.

Zdravím kapitána! Předem gratulace k prvnímu místu ve východní skupině a hodně štestí v playoff. Byl jsem na všech domácích zápasech, ale od zápasu s PV mám zavřenou tribunu u Slováče a atmosféra je nic moc. Nešlo by alespoň na playoff ji otevřít?

Zjistím, co se s tím dá dělat, aby tribuna byla na play-off otevřená. Ale momentálně nic slíbit nemůžu… Děkuji všem za zaslané otázky a podporu. Bohužel již musím za jinými povinnostmi. Snažil jsem se uspokojivě odpovědět všem, doufám, že se mi to aspoň trochu podařilo. Věřím, že se všichni v neděli uvidíme na stadioně! :-)