V domácí brance se tentokrát objevil Tomáš Vošvrda, který zastoupil zraněného Branislava Konráda. „Braňo má naražená žebra, takže nějaký den to bude chtít pauzu. Myslím, že bude v pořádku," řekl na adresu obvyklé jedničky olomoucký trenér Jan Tomajko.

Do první šance se dostali hosté. Puk se náhodně odrazil ke Klimentovi, který mířil do olomouckého brankáře. Poté Kohouti hráli tři přesilovky, jenže skóre se neměnilo.Fanoušci Mory

V patnácté minutě již olomoučtí hokejisté zvedali ruce nad hlavu ale předčasně. Skladaný totiž trefil břevno, od kterého se puk odrazil do tyče a mimo branku. Videorozhodčí gól nemohl uznat. Těsně před přestávkou se ještě Laš po chybě boleslavské obrany dostal do brejku, ale mířil vedle.

„Do zápasu jsme vstoupili dobře, ale tři vyloučení nás přibrzdila. Naštěstí jsme je přežili," okomentoval první třetinu boleslavský kouč Marian Jelínek.

Druhou třetinu odstartovala šance Holce, který pálil do Ritticha. Hanáci byli nakonec za svou aktivitu odměněni. Laš přihrávkou zpoza branky našel Buce, jenž propálil gólmana hostů.

Škodováci zapnuli a zahrozili v přesilovce. Nejprve nebezpečně objížděl branku Jarůšek a poté se ve velmi dobré střelecké pozici zjevil Výborný. Jenže místo střely neúspěšně hledal Klepiše. V závěru druhé třetiny si Středočeši před olomouckou brankou vytvořili velký tlak a Vošvrda musel zneškodnit bombu Voráčka.

„Ve druhé třetině jsme byli aktivnější a vytěžili jsme z toho pouze jednu branku," upozornil Jan Tomajko na špatnou produktivitu.

„Do druhé třetiny jsme vstoupili pasivně. Soupeř zvedl aktivitu, hrál na hraně faulů a vyplatilo se jim to," konstatoval Marian Jelínek.

Hned po druhé přestávce se Hanáci dostali do nájezdu dvou na jednoho. Přihrávka Húževky na Skladaného však nebyla vůbec přesná. Poté skvěle objel branku Jaroměřský, nachystal puk Hermanovi, jenž pouze trefil Rittichův beton.

Také hosté ale byli nebezpeční a tlačili se dopředu. Do největší šance se dostal Jarůšek, který však z bezprostřední blízkosti mířil vedle. Pojistit olomouckou výhru mohl Buc, jenž vystihl boleslavskou rozehrávku, ale Rittich jeho nájezd zneškodnil.

Čtyřicet sekund před třetí sirénou Rittich zamířil na střídačku. Skóre se už neměnilo a Mora dosáhla na důležitou výhru. „Posledních pět minut nás Boleslav přehrávala a měli jsme trochu štěstíčka. Jsme rádi za tři důležité body," dodal Jan Tomajko.

HC Olomouc – BK Mladá Boleslav 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka a nahrávka: 27. Buc (Laš). Rozhodčí: Hradil, Šír – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 4893.

Olomouc: Vošvrda – Skrbek, Vyrůbalík, Houdek, Staněk, Jaroměřský, Ondrušek – Buc, Herman, Laš – Eberle, Řípa, Vodný – Skladaný, Húževka, T. Mikúš – Pekr, Rác, Holec. Trenéři: Venera a Tomajko.

Mladá Boleslav: Rittich – Stříteský, Voráček, Trončinský, Rýgl, Ovčačík, Kučný – Jarůšek, D. Výborný, Bárta – Klepiš, Urban, Pacovský – Hyka, Musil, Lenc – Pabiška, R. Hruška, Klimenta. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.