Vedení olomouckého klubu konkrétní jména zatím tají

„Jsme už domluveni s několika hráči, ale jména zatím nemohu říct. Ještě s nimi nebyly podepsány smlouvy. Počkejte do pondělí,“ řekl Erik Fürst, generální manažer olomouckého klubu.

Nová trenérská dvojice Fiala, Vlk desetitýdenní kondiční přípravu absolvovala s omezeným kádrem, do kterého oproti loňsku přibyl brankář Sedlář, obránce Jurdič a útočník Brančík. Koučové po vedení klubu požadovali ještě dva obránce a dva útočníky. „Nejspíš toho bude víc,“ naznačil Fürst.

Jasné však je, že noví hráči nepřijdou pouze z extraligového Znojma, se kterým HC Olomouc dlouhodobě spolupracuje. „Někdo přijde na zkoušku, další z domácích klubů, jiní z ciziny a také ze Znojma,“ uvedl Fürst.

Někteří se objeví již na prvním tréninku v pondělí, ale další budou přicházet průběžně v dalších týdnech. „Do 15. srpna bychom chtěli mít prvoligový kádr uzavřený,“ konkretizoval Fürst termín.

Na olomouckém zimním stadionu už se začala dělat ledová plocha. Práce nijak nekomplikují ani současné extrémní teploty. „Led se začal mrazit. Vedra nezpůsobují žádné problémy. Nová technologie je kvalitní,“ poznamenal Fürst.

Následující ročník první ligy již byl rozlosován a při některých sobotních zápasech Mory v domácím prostředí ještě dojde ke změnám. Na sobotu 17 hodin si totiž začátek svých zápasů stanovila i Sigma, a v některých dnech dojde ke kolizi. „Ještě se budeme domlouvat s vedením Sigmy na posunutí začátků. Ideální by bylo, kdyby diváci po skončení jednoho zápasu měli čas přejít na druhý stadion,“ dodal Fürst.