„Bylo to vyrovnané utkání, ve kterém jsme sahali po třech bodech, ale máme jeden,“ štvalo trenéra Mory Zdeňka Motáka.

V dlouho bezgólové bitvě měla zpočátku navrch Mora, ačkoliv dvě gólové šance nejprve Hanzla a chvíli poté Jarůška musel likvidovat i Konrád. Kohouti zase nepotrestali ani jedno ze tří vyloučení Lotyše Balinskise, úspěšný v úniku nebyl ani Gřeš.

Na startu druhé části pak domácího brankáře Godlu zachránila branková konstrukce, když ale v 38. minutě poslal obránce Černý milimetrový pas na hůl Nahodila, už byl bezmocný. Olomoucký útočník svůj úprk korunoval trefou mezi Godlovy betony.

Pospíšilův gól se dvakrát kontroloval

Do třetí části domácí mužstvo vstoupilo aktivně, víc se hra točila v pásmu Hanáků. Herní obraz třetí dvacetiminutovky dokládá počet střel na branku 11:2 ve prospěch Vervy. Dlouho to ale vypadalo, že ani jedna z nich se neujme. Když už Kohouti měli tři body téměř v kapse, dopravil v čase 59:21 po několika odrazech puk za Konráda Pospíšil. Jeho branka byla dvakrát přezkoumána, nejprve videorozhodčím, následně na popud trenérské výzvy hostujícího celku i sudími na ledě. V obou případech mířila pravice jednoho z hlavních arbitrů na středový kruh – branka platila.

„Problém byl, že jsme nedokázali udržet předbrankový prostor a kotouč nehodili někam do rohu. Byl to smolný gól,“ popsal Moták klíčovou chvíli v závěru zápasu.

Rozhodnutí po 40 vteřinách

Branislav Konrád během pauzy gestikuloval u střídačky na spoluhráče, že se situace dala řešit jinak. Než se ale stihl v prodloužení pořádně rozkoukat, měl kotouč v brance znovu. Zatímco útok Olomouce úspěch nepřinesl, přečíslení na druhé straně hned po 40 vteřinách nastavené proměnil Jarůšek.

„V první řadě jsme spokojeni s body, získali jsme dva body proti houževnatému soupeři. Na druhou stranu je ale potřeba říct, že výkon nebyl ideální. Hlavně v prvních dvou třetinách,“ zmínil trenér Vervy Vladimír Országh.

Mora tak sice prodloužila svou bodovou sérii na tři utkání, dle průběhu utkání je ale zisk bodu zkrátka málo.

V úterý hrají Hanáci poprvé v novém roce doma, od 18 hodin hostí České Budějovice.

HC Verva Litvínov – HC Olomouc 2:1 po prodloužení (0:0, 1:0, 0:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 60. Pospíšil, 61. Jarůšek (P. Zdráhal, Ščotka) – 38. Nahodil (T. Černý). Rozhodčí: Pešina, Sýkora – Brejcha, Votrubec. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Bez diváků.

Litvínov: Godla – Irving, Ščotka, Balinskis, D. Kolář, Štich, Demel, Cibulskis – P. Zdráhal, M. Hanzl, Jarůšek – Pospíšil, V. Hübl, F. Lukeš – Fronk, Žejdl, Válek – Látal, Helt, Zygmunt. Trenéři: Országh a Sýkora.

Olomouc: Konrád – Švrček, T. Černý, Valenta, Škůrek, Ondrušek, A. Rutar, Vyrůbalík – J. Káňa, J. Knotek, Bambula – Burian, Ostřížek, V. Tomeček – Olesz, Mácha, Kucsera – Kolouch, Nahodil, Gřeš. Trenéři: Moták a Tomajko.