Kohoutům se na úvod sezony nedaří. Dvakrát prohráli 
a navíc vstřelili jediný gól.

„Minulý zápas jsme nedali žádný gól a museli jsme s tím něco udělat. Snad to bude ku prospěchu věci," přeje si trenér Jan Tomajko.

Jednou ze změn ve složení útoků je zařazení mladého Aleše Jergla k Hermanovi a Kucharczykovi.

„Doufám, že se mi zápas povede a dám gól nebo přihrávku. Hlavně chci pomoci týmu, abychom vyhráli," poznamenal Aleš Jergl.

Škodováci v dosavadním průběhu sezony doma porazili Pardubice 2:1 a ve druhém kole stejným výsledkem prohráli v Chomutově.

Zajímavostí je, že boleslavský tým vévodí statistice počtu střel, když během dvou zápasů ohrozil soupeřova brankáře v 79 případech.

„Výborně bruslí a mají hodně střel. Čekáme, že nás budou napadat a budou se snažit nás dostat pod tlak," řekl Jan Tomajko.

Škodováci patří k nejčastějším soupeřům olomouckých hokejistů v posledních letech. Oba týmy spolu válčily o přední příčky v první lize, pak na sebe narazily v baráži 
a poté extralize.

„Boleslav jako bruslařský klub bude po ledě lítat, hrát do těla a napadat. My budeme muset rychle rozehrávat zezadu a všechno tlačit na bránu," má jasno Aleš Jergl.

Bude nám to dobře dávat

Ten se v zápase předsaví na pravém křídle v útoku s Hermanem a Kucharczykem.


„S Kubou Hermanem jsme už spolu hráli, takže nějaká souhra se projeví. Radim je zkušený hráč a bude nám to dobře dávat. Doufám, že se nám zadaří a dáme nějaký gól," věří před dnešním zápasem Aleš Jergl.

Mladý útočník čtvrteční trénink značně prožíval, když po nácviku střelby pod břevnou mlátil nespokojeně hokejkou o led.

„Chyběl mi jeden gól, abych postoupil do dalšího kola. Byl jsem trošku naštvaný," vysvětloval s úsměvem důvod ke své nespokojenosti.