„S produktivitou máme dlouhodobě problém, jsme zvyklí, že náš nejčastější výsledek je o jednu branku. Jsme rádi, že se probudili beci a přiložili ruku k dílu,“ těšilo po vydřené výhře 3:1 trenéra Jana Tomajka.

Plzeňští se mohli před zápasem pyšnit puncem nejofenzivnějšího celku soutěže. Málem to potvrdili hned ve druhé minutě utkání, když Kracík pozdravil Konráda zazvoněním o tyčku.

„První třetinu jsme začali vlažněji, asi jsme v hlavách ještě měli ten zápas v Liberci. Plzeň nás přehrávala,“ ví Tomajko. I přesto se ale v utkání jako první radovala Mora, úvodní přesilovku zápasu a teprve druhou v sezoně využil Jan Jaroměřský.

„Ten gól nás uklidnil,“ dodal kouč Kohoutů.

Ve hře čtyři na čtyři pak ale ukázal svoji kvalitu nejlepší hráč soutěže minulé sezony Milan Gulaš, který našel mezírku mezi Konrádovými chrániči a srovnal. Hanáci mohli odpovědět vzápětí, minutu a 38 vteřin dlouhou přesilovku pět na tři ale promrhali.

Západočeši byli potom lepší, vynutili si fauly, ale olomoucká obrana v čele s pozorným Konrádem nekapitulovala. Gólman naopak nepodržel Škodovku. Frodlovu lehkovážnost v rozehrávce potrestal Jiří Ondrušek, jemuž zpoza branky nabil aktivní Miroslav Holec. Kohouti pak zařadili vyšší rychlostní stupeň a ještě před přestávkou mohli odskočit do výraznějšího vedení. Ostřížek a Laš ale své gólovky zahodili.

Na startu třetí části pomohla Konrádovi zase branková konstrukce. Plzeň se pak tlačila za vyrovnáním, Mora ale dobře hlídala svou obrannou modrou čáru a hosty do většího náporu nepouštěla.

„Našim hráčům nelze upřít snahu, ale trochu chyběl hlad po šancích. Finální část nebyla z naší strany optimální. Důvod, proč jsme prohráli, je prostě ten jeden gól. Na ten se nevyhrává, prohodil asistent trenéra Plzně Jiří Hanzlík.

Definitivní razítko na tříbodové vítězství Mory přidal tři vteřiny před koncem Zbyněk Irgl, který se trefil ve čtvrtém utkání za sebou.

„Odbojovaný zápas, výborně zachytal Braňo Konrád. Jsme rádi, že jsme konečně naplno bodovali. Doufám, že to tak bude pokračovat,“ uzavřel Tomajko.

Naopak Plzeň si i s exolomouckým Janem Eberlem, jenž však duel nedohrál, musela po dvou vítězstvích nechat na body zajít chuť. Kohouti mohou na výhru navázat v neděli v Mladé Boleslavi.

HC Olomouc – HC Škoda Plzeň 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Jaroměřský (Strapáč, Skladaný), 28. Ondrušek (Holec), 60. Irgl – 14. Gulaš (Straka, J. Kindl). Rozhodčí: Pražák, Obadal – Jindra, Zíka. Vyloučení: 6:9. Využití:1:0. Diváci: 4212.

Olomouc: Konrád – Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, J. Galvas, Jaroměřský, Švrček, Dujsík – Ostřížek, J. Knotek, V. Tomeček – Burian, Kolouch, Irgl – Strapáč, Nahodil, Skladaný – Laš, Holec, Jergl.
Plzeň: Frodl – J. Kindl, Čerešňák, Allen, L. Kaňák, Vráblík, Jones, Pulpán – Kantner, Nedorost, Gulaš – Stach, Preisinger, Kratěna – D. Kindl, Kracík, V. Němec – Straka, Kodýtek, Eberle.