Hned v první minutě přitom zahrozili hosté. Václav Meidl se dostal sám před Pruska a ten zachraňoval koncem pravého betonu.

Pak se ale hrálo především před hostující brankou. Brančík ani Szturc však proti Suchanovi neuspěli.

Mora otevřela skóre hned po přestávce. Mikelova střela od modré se šťastně odrazila k Černému a tn dával do prázdné.

V polovině zápasu Zbořil nešťastně trefil Vondráčka a ten pro zranění kolene zápas nedohrál. Hosté hráli dvojnásobnou přesilovku, kterou ale nevyužili.

Naopak Suchan na druhé straně tygřím skokem zlikvidoval Zbořilovu šanci, pak ale nestačil na přesilovkový gól Černého.

Hned po třiceti sekundách třetího dějství zvýšil na 3:0 Szturc. Hosté mohli vykřesat naději při přesilovce pět na tři. Z drtivého tlaku ale snížit nedokázali a bylo rozhodnuto.

Hosté se uchýlili k faulům a domácí hráli hned tři dvojnásobné přesilovky, z nichž jednu využili. Po jedné sekeře ale zápas nedohrál obránce Tesařík.

„Snažili jsme se hrát fair play. Ale když na našeho brankáře svítí laserem a jsou tři unfair zákroky na našeho nejlepšího útočníka, přizpůsobili jsme se tomu,“ vysvětloval vypjatý závěr hostující kouč Petr Novák.

„Je to play off, takže zápasy jsou vyhecované. Zažil jsem to častokrát, patří to k tomu. Zákroky z naší strany byly chvilkami přehnané, ale ve třetí třetině to byla ze strany Brodu prasárna,“ reagoval olomoucký trenér Jan Tomajko.

Série pokračuje šestým zápasem v pondělí v Havlíčkově Brodu.

„Série se do Olomouce už nevrátí. Teď vás čeká pravé rebelské peklo,“ avizuje kouč Havlíčkova Brodu.

HC Olomouc – HC Rebel Havlíčův Brod 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 23. Černý (Mikel), 38. Černý (Polodna, Šedivý), 41. Szturc (Řípa), 55. Vyrůbalík (Černý, Šedivý).

Rozhodčí: Trombík, Lacina – Kašík, Wesley. Vyloučení: 11:15, navíc Morava 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 1971. Stav série: 2:3.

HC Olomouc: Prusek – Nedbálek, Tesařík, Bartoň, Vyrůbalík, Mikel, Lhotský, Ondrušek, Janáček – Řípa, Kucharczyk, Szturc – Pekr, Ministr, Zbořil – Šedivý, Černý, Polodna – Hlinka, Brančík, Kolouch.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Suchan – Šenkeřík, Morava, Sova, Krejčí, Vošmik, Soldán, Štěpánek, Kempný – V. Meidl, Němec, Endál – Vondráček, Holec, Knotek – Zábranský, Zohorna, Švaňhal – Stromko, Fiedler, Ondráček.