Jejich chování pořádně roztrpčilo oblíbence olomouckého kotle brankáře Štefana Žigárdyho. „Petardy to je vrchol. Normální dospělý člověk by to neudělal. Mohli někoho zranit,“ hněval se muž číslo jedna olomouckého brankoviště, který i v derby ukázal, že se na něj trenéři spoléhají oprávněně.

Rozhovor


* Neměl jste tolik práce, jako prostějovský Štůrala, ale když už jste musel zasahovat, čelil jste vyloženým příležitostem a spoluhráče několikrát podržel. To asi není pro brankáře ideální, že?


Ani bych neřekl, že jsem kluky držel. Šly na mě během těch dvou třetin asi čtyři střely. Ke konci měli nějaké šance, ale ty jsem si v klidu pohlídal. Naše obrovská chyba byla, že jsme dostali v závěru gól při přesilovce pěti proti čtyřem. Předtím jsme ubránili oslabení ve třech a asi se tím nechali trochu ukolíbat. Nadruhou stranu musím vyzvednout kvalitu přihrávky soupeře. Poté jsme se hodně hrnuli do útoku a z toho pramenily chyby. Nájezd jsem měl chytnout a bylo by to lepší.

* Střel moc nebylo, ale když už měl Prostějov šanci, tak často stoprocentní.

Od toho tam jsem, abych to chytal. (usměje se) Cítil jsem se dobře, i když jsem byl během zápasu hodně zmrzlý. Tlačili jsme, oni párkrát ujeli a myse z toho nepoučili. Dostat dva góly do šatny je namáhavé na psychiku. Už jsme se z toho nedostali.

* Trestné střílení je vaše specialita. Kotásek vám ale kličkou do bekhendu moc šancí nedal.

Čekal jsem, že pojede Piecha. Ale asi měl strach. (usměje se) Kotásek to udělal velice dobře, já špatně. Gólman má větší šance, ale když udělá chybu, hráč to má pak jednodušší. Nepokryl jsem si to, co jsem měl.

* Špatná hra Olomouce byla ale spíše na druhé straně ledu. Opět nevyužité přesilovky pět na tři vás stály zápas.

Nadruhou stranu jsme si vytvořili tlak. Pár střel tam bylo. I když jsme neproměnili přesilovky pět na tři, pořád to bylo 0:0. Nás to bohužel srazilo psychicky do kolen, což by se stávat nemělo. Pokud chceme pomýšlet na první dvojku a uspět v play-off. Už je to několikátý zápas, který jsme prohráli v přesilovkách pět na tři. Poslední dobou je neproměňujeme, i když trvají takřka dvě minuty. Prakticky v nich nemáme ani velké šance.

* Prohru s Prostějovem neodpouští olomoučtí diváci. Mrzí o to víc?

Já bych to tak nějak ani od olomouckých diváků moc nebral. Nadruhou stranu beru, že polovina stadionu fandila výborně, ale chtěl bych vzkázat těm, co chodí za bránu, ať už tam vůbec nechodí!Nemá to smysl! Fanoušci na sezení udělají pro nás mnohem větší a lepší atmosféru, než ti, co jsou za bránou. Ti se jen po většinu zápasu hádají s prostějovským kotlem. Akdyž tady nehraje, tak stejně na něj pořvávají. To tady nepatří. Vrchol všeho byly ty petardy. To je hrozně nepříjemné jak pro hráče, tak pro fanoušky.

* Vlastně tím vyhání rodiny z tribun. Petardy házeli přímo vedle malých dětí.

Určitě. Nevím, co je k tomu vede! (velmi naštvaně) Když už, tak ať se porvou někde venku na férovku. Tohle na zimák rozhodně nepatří. Není to chyba pořadatelské služby, ale selhání asi rodičů těch dětí. Já nevím, kdo tam chodí, myslím, že to jsou hodně mladí kluci, normální dospělý člověk by to neudělal. Ani by na to neměl asi odvahu. Může někoho zranit, pokud to na někoho spadne. Můžou znepříjemnit tomu člověku pak další život. Prohra nás mrzí, Ostravě jsme dovolili snížit náskok. Je to prestižní zápas, ale jde o tři body, jako s kýmkoliv jiným. Není to play-off. Ztráta tří bodů mrzí stejně.

* Situace v olomouckém brankovišti se po častých změnách z úvodu sezony ustálila díky vašim zlepšeným výkonům. Jste tedy trvalou jedničkou Mory?

Trenéři rozhodují před každým zápasem, kdo půjde do brány. V prosinci mě v brance podrželi, i když jsme pár zápasu prohráli. Jsem za to hodně vděčný, snad jsem jim důvěru oplatil. Ačkoliv s Prostějovem to měly být tři body.