Rozhovor


* Porazili jste poprvé silný tým z Čech. I z toho pohledu je pro vás výhra důležitá?


Určitě, protože jsme zatím poráželi jen týmy, které hrají, dá se říct o to před play-off. Kromě zápasu s Kometou se nám nedařilo žádný vyhrát. Proti Boleslavi jsme konečně předvedli výkon, kterým bychom se chtěli prezentovat i do budoucnosti proti týmům z prvních dvou míst jak z české, tak moravské skupiny.

* Mladé Boleslavi jste nedovolil skórovat. Kdy vám bylo v brankovišti nejhůře?


Asi na konci třetí třetiny, protože už jsem nemohl. Měl jsem toho plné zuby a pak i v prodloužení. Nadruhou stranu při nájezdech to už země spadlo. Tady ta disciplína mě celkem baví, i když tento týden mi moc nešla. Dostával jsem hrozně moc gólů. Zaplať pán bůh se netrefili do brány, ale do mě. Čtyřikrát. (úsměv)

* Pří penaltách na vás jeli střelci Václav Eiselt nebo Richard Král. Věděl jste, co můžete čekat?

No, u Ríši je to celkem těžké. Onje všestranný, co se týče práce hokejkou. Bekend, forhend,umí cokoliv. Anavíc je hrozně chytrý. Počká si, co gólman udělá. Myslím, že to trochu podcenil a neudělal to pořádně tak, jak měl. To mi pomohlo. Co se týče Venci Eiselta, je dobrý střelec, ale my se potkáváme už hodně dlouho. Jel pro mě přijatelně, protože jel hodně rychle. To mám rád, jelikož se pak můžu rozhodnout, co udělám já, a hráč nemá šanci konkrétně na lehnutí pod nohy zareagovat.

* Král se pokusil o kličku a la Forsberg se zakončením jednoruč. Dá se říct, že jste vychytal Forsberga.


No, Forsberga určitě ne. (smích) Sice bych byl rád, kdyby proti mně jel Fopa, ale i Král je dobrý technik. (smích)

* Co pro vás znamená zápas s nulou?

Celkem dost. Protože jsme teď tři zápasy prohráli, já jsem nechytal, si myslím, úplně nejhůř, ale vždy jsem chytal hůř, jak ten druhý gólman, a prohráli jsme. (úsměv)Tím pádem je to špatné. O nulu mi nešlo, chtěl jsem, abychom vyhráli, protože se na nás dotáhla Ostrava. Nula je třešnička na dortu. Výhru jsme vybojovali všichni.

* Evidujete si vychytané nuly?

Nehlídám si to. Loni jsem nevychytal žádnou. Tam nebylo těžké si to pamatovat. (smích) Letos se mi to podařilo v Berouně. Jsem rád, že se to povedlo doma, protože se mi tady poslední zápasy nechytalo moc dobře. Líp se mi hrálo venku,doma jsem byl pod tlakem. Chtěl jsem vyhrát, ale dělali jsme, ať už celý mančaft nebo já, chyby. Teď jsme neudělali ani jednu.