Ani olomoucká Mora svou legendu v sestavě doma nenechala. Jiří Dopita nastoupil v prvním útoku po boku Pavla Selingra, který odehrál první přípravný duel, a Radima Kucharczyka.

V olomoucké sestavě se objevila i nová tvář, kterou je mladý slovenský obránce Robert Mitro, který je v Olomouci od začátku tohoto týdne na zkoušce.

Na první branky zápasu se čekalo do závěru první třetiny. Přišly ale hned tři. Dvě zaznamenal slovenský celek a jednu Hanáci, když po krásné kombinaci první formace zakončoval Selingr prakticky do prázdné branky.

Druhá perioda přinesla hned pět branek a tři z nich padly do domácí sítě. Poté, co Skalica utekla Kohoutům na dvě branky snižoval Nedbálek. Pak se Slováci znovu urvali na dvě branky, ale gól Bartoně a další trefa Nedbalka uzavřely na skóre 4:4 po dvou třetinách.

Poslední část ale patřila domácím, kteří poslali za Žigárdyho záda ještě dva puky. Skalica tak zvítězila nad Olomoucí divokým skóre 6:4.

„Dnes jsme špatně bránili, proto jsme obdrželi šest branek. Dopředu to nebylo špatné, dvě třetiny to byl vyrovnaný hokej,“ uvedl na klubovém webu olomoucký trenér Petr Fiala.

HK 36 Skalica – HC Olomouc 6:4 (2:1, 2:3, 2:0)

Branky a nahrávky: 16. Višňovský (Pálffy, Školiak), 19. Štepán, 21. Školiak (Pálffy, Višňovský), 24. Školiak (Šmach, Višňovský), 42. Holovič, 46. Lušňák – 18. Selingr (Kucharczyk, Dopita), 22. Nedbálek (Haluza, Pšurný), 27. Bartoň (Dopita, Selingr), 37. Nedbálek (Kucsera). Rozhodčí: Muller. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1.

Olomouc: Žigárdy – Bartoň, Ondrušek, Lhotský, Nedbálek, Janáček, Staněk, Mitro – Kucharczyk, Dopita, Selingr – Pšurný, Řípa, Haluza – Pekr, Kolouch, Kucsera – Rác, Haas. Trenéři: Petr Fiala, Jan Tomajko.