Ani v desátém utkání nadstavbové části I. ligy se hokejisté Berouna výhry nedočkali. Dokonce scházela jen jediná vteřina k tomu, aby pošesté nedali ani gól. Nakonec ho stihli v čase 59:59, ale už nic neřešil, hostující Olomouc už v té chvíli disponovala dvougólovým náskokem.

„Většinou tady nehrajeme moc dobře, ale dnes to tak špatné nebylo. A hlavně – máme tři body a dobře se nám pocestuje domů,“ usmíval se po utkání kouč Hanáků, bývalý hráč Kladna a také někdejší trenér Berouna Petr Fiala.

Jeho tým zahájil zápas v oslabení, ale pak hrál do jeho poloviny šestkrát přesilovku. Teprve za stavu 0:2 ve středu dost nepřesní rozhodčí začali trestal také hosty.

„Hra v oslabení nás v první třetině přibrzdila. Vytratila se jednoduchost naší hry a vázla přesnost,“ zoufal si asistent berounského lodivoda Jiří Doležal.

Furchovy zlé chvilky

Veškeré šance skončily v první části nezdarem, i proto, že oba gólmani Furch a Prusek byli výteční. Domácí Furch ale prožil zlé chvilky v části prostřední, která rozhodla. Sice ještě vychytal nájezd tria hostů po hrubce Látala, jenž zlomil hůl a šel střídat, a při ráně Komy mu pomohla tyčka, ovšem následně už neměl nárok proti pokusu Pekra. Následně zřejmě o mantinel vyhodil kotouč do hlediště, sudí ho potrestal dvěma minutami a Olomouc svou poslední početní převahou nepohrdla – Šedivý 0:2.

„U obou gólů jsme byli docela pohotoví,“ pochvaloval si Petr Fiala.

V poslední části se sice Beroun snažil, ale Moravané poctivě bránili střední pásmo a pod tlak se dostali až v poslední minutě, kdy měli dva vyloučené a Medvědi navíc zkusili power-play. Při hře šest na tři se povedla triu Vlček, Švagrovský, Kupec kombinace, posledně jmenovaný ani pod tlakem času nezmatkoval a Pruskovi nedal vteřinu před koncem naději.

„Zasloužili jsme si skórovat dříve, tohle bylo pozdě,“ litoval Jiří Doležal.

HC Olomouc – HC Berounští Medvědi 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 60. Kupec (Švagrovský, Vlček) – 29. Pekr (Brančík, Ministr), 31. Šedivý (Černý).
Rozhodčí: Jílek – Arazimová, Špringl. Vyloučení: 7:9, navíc Novotný 10 min. Využití: 1:1. Diváků: 350.
HC Berounští Medvědi: Furch – Nedvěd, Hertl, Jebavý, Látal, Zacpálek, Višňák – Vlček, Kupec, Švagrovský – Hašek, Rudovský, Novotný – Žejdl, Doležal, Tůma – Kniazev, Polák, Sovík – Žovinec.
HC Olomouc: Prusek – Tesařík, Ondrušek, Mikel, Bartoň, Lhotský, Staněk, Koma, Nedbálek – Vyrůbalík, Ministr, Pekr – Kucharczyk, Domin, Haluza – Šedivý, Černý, Polodna – Kolouch, Brančík, Meidl.