Zbořil: Hráli jsme dost lehkovážně

OLOMOUC - Svým gólem devatenáct vteřin před první sirénou olomoucký útočník Tomáš Zbořil zcela změnil dění na ledě. Zatímco v první třetině bylo aktivnější Vrchlabí, po pauze domácí zvýšili na 3:0. Rozhodnuto ale v žádném případě nebylo.

30.11.2007

Tomáš Zbořil v akci před vrchlabským brankářem Faltou.Foto: DENÍK/Petr Pelíšek

Rozhovor

Po dvou třetinách to vypadalo na jednoznačný zápas, ale na začátku poslední dvacetiminutovky přišel tradiční výpadek. Proč k těmto situacím vůbec dochází?

Už do zápasu jsme nastoupili vlažně. Vypracovali jsme si sice náskok, ale na začátku třetí třetiny jsme inkasovali dva góly, při kterých jsme nebyli důrazní. Z toho to plyne. Vybudujeme si náskok, uděláme dvě chyby a náskok je fuč.

V první třetině vás přitom nováček přehrával. Místo 1:0 to mohlo být klidně 0:2.

No, mohlo. Bylo to tím, že jsme do zápasu špatně nastoupili. Hráli jsme dost lehkovážně, hosté hodně bruslili, dohrávali souboje. Nebyli jsme na začátek dobře připraveni.

Na rozdíl od předchozích zápasů jste nyní těžili z vysoké produktivity v koncovce…

Oproti minulým zápasům, kdy jsme měli spoustu šancí a nemohli jsme dát gól, se tentokrát štěstí obrátilo.

Další rozdíl byl v tom, že o góly se podělil třetí a čtvrtý útok. Dosud jste jako třetí útok moc produktivní nebyli. Myslíte si, že se produktivita po tomto zápase zlepší?

No, měli jsme štěstí. Každý máme svou úlohu v mančaftu. První dvě lajny dávají góly. My se snažíme branku nedostat a pokusit se skórovat.

O víkendu jste po dlouhé době přivezli tři body z venku. Jaký význam přikládáte berounské výhře?

Doufám, že venku budeme častěji bodovat. V Berouně jsme se poučili, jak máme venku hrát. Prostě jednoduše čekat na chyby, což se nám vyplatilo. Doufám, že teď budeme venku takhle hrát pořád.

30.11.2007 VSTUP DO DISKUSE

Na Libavé volí i desítky záložáků, kteří jsou od pátku na týdenním cvičení ve ve výcvikovém prostoru. Vojáci si předem museli vyřídit voličské průkazy. Hlasovali ve volební místnosti Obecního úřadu ve Městě Libavá
AKTUALIZUJEME
1 71

Volby na Olomoucku táhly, účast je i přes 60%

Na Slovanské gymnázium v Olomouci kromě voličů míří i je absolventi. V rámci oslav 150. výročí školy zde od rána probíhá den otevřených dveří
16

Voliči a absolventi. Slovanské gymnázium slaví 150 let

Gólman Sigmy Buchta: Baník nás předčil bojovností, my jej kvalitou

O šesté čisté konto v sezoně přišel po situaci, která mu bude dlouho ležet v žaludku.

Kam o víkendu? Tady je pestrý mix akcí. Vybírejte

Neseďte doma za pecí. Pořád se něco děje.

Dopravní hřiště v Olomouci se výrazně zvětší, odkloní cyklostezku

Dopravní hřiště u plaveckého stadionu v Olomouci bude dvakrát větší.

Mlha Zlámala nepřekvapila: Olomouc není na kopci, tohle tady bývá, smál se

Mohl zažít ostřejší premiéru? Těžko! Když pomineme utkání MOL Cupu v Písku, ostrý debut si brankář Zdeněk Zlámal v dresu Zlína připsal až ve čtvrtečním utkání Evropské ligy proti Kodani.