Severočeskému týmu v průběžné tabulce západní skupiny patří s pětadvaceti body páté místo. Hodně zajímavou bilanci má Kadaň z utkání venku. Ze sedmi zápasů se hned čtyřikrát muselo prodlužovat.

Olomoučtí hokejisté z domácího stadionu vytvořili téměř nedobytnou pevnost. Na poslední dvě výhry se ale hodně nadřeli, když Beroun a Sarezu Ostrava udolali až v závěru utkání. Dvě třetiny se ale Hanáci se soupeři trápili.

„Proti Berounu jsme hráli zbytečně nervózně. Teď se budeme snažit soupeře přitlačit od první minuty,“ plánuje olomoucký trenér Petr Fiala.

Spoléhat na vydařené konce zápasů by se totiž nemuselo vyplatit. „Pořád nám nemusí vycházet to, abychom o výhře rozhodli během deseti minut,“ uvědomuje si olomoucký lodivod.

Kadaň jako tradičně spoléhá na urputnou obranu. Ve většině zápasů moc gólů nepadá. Dokladem toho jsou i statistiky kanadského bodování severočeských hráčů. Útočník Derfler sice nasbíral pouze deset bodů, což mu ale stačí k vedení mezi spoluhráči.

Kádr je složen především z mladých hráčů. Mezi známější jména patří především útočník Fink, který zkoušel štěstí i v extralize. Na severočeské soupisce figuruje i útočník Chyba a obránce Spitzer, kteří se mihli i v olomouckém klubu.

Utkání 18. kola mezi HC Olomouc a SK Kadaň začíná v tradičních 17 hodin.

Program 18. kola:

SO: 17.00: Ostrava - Hradec Králové, Olomouc - Kadaň, Kometa Brno - Vrchlabí, Prostějov - Beroun, Šumperk - Ml. Boleslav, Třebíč - Most. 17.30: Jihlava - Havl. Brod, Havířov - Chomutov.