Záhorovský na Hanou zamířil na začátku října a Mora si od něj slibovala, že pozvedne bídnou produktivitu. Jenže devětadvacetiletý útočník zcela zapadl do střeleckého trápení týmu. V jedenácti prvoligových zápasech si nepřipsal jediný kanadský bod. „Naše problémy nevyřešil. Domluvili jsme se s Venerou, že jim ho vracíme,“ řekl Erik Fürst, generální manažer HC Olomouc.

Odchod Záhorovského je jen předzvěstí nastávajících změn v kádru. Olomouckým hokejistům se totiž nepodařil vstup do prvoligové sezony a tým nesplnil podmínku zisku šesti bodů v posledních zápasech. Vedení klubu se situaci snaží řešit změnami v hráčském kádru.

Žádná nová posila na soupisku však zatím nepřibyla.

„Nemáme nic konkrétního, snad v pátek. Vyjednáváme s extraligovými kluby o hostování hráčů,“ poznamenal Fürst.

Zároveň odmítl prozradit, s kterými hráči se olomoucký klub rozloučí. „Nebudu jim to vzkazovat přes noviny. Až jim to oznámíme, tak vám dáme vědět,“ uvedl generální manažer.

Dá se ale očekávat, že se Mora rozloučí s útočníky Černým a Smejkalem, kteří ve středu proti Třebíči nehráli. „Nevešli se do sestavy, protože za nás hráli Roman Szturc s Kubou Svobodou a sestava se takhle vykrystalizovala. Oni neodešli,“ reagoval po středečním utkání trenér Jan Tomajko na dotaz, jestli se změny týkají zmíněné dvojice.