Po třech kolech měla karlovarská Energie maximální počet devíti bodů, její stoprocentní jízdu ale narušili olomoučtí Kohouti, kteří proti Západočechům uhájili těsný náskok a poprvé v nové sezoně zapsali domácí vítězství. A po úspěchu ve Zlíně druhé tříbodové za sebou.

„Troufám si říci, že jsme byli o trošku lepší a zaslouženě bereme body,“ hodnotil utkání spokojený trenér Hanáků Zdeněk Moták. „Jsme strašně rádi, že jsme to dotáhli do vítězného konce,“ doplnil ho Petr Kolouch.

DOBRÁ, AŽ VÝBORNÁ PRVNÍ TŘETINA

Právě on po hezkém vybídnutí Rostislava Olesze otevřel v osmé minutě využitou přesilovkou skóre. Těsně před první sirénou pak ukázal pohotovost Lukáš Nahodil, když po objetí klece uklidil puk za brankovou čáru.

„My jsme hráli dobře, až výborně první třetinu. Soupeře jsme nepustili téměř k ničemu,“ pochvaloval si Moták výkon v první části.

„Do utkání jsme nevstoupili dobře, měli jsme špatný pohyb, hra v první třetině postrádala vše, co jsme ukazovali v předchozích zápasech,“ bědoval na druhé straně Tomáš Mariška, asistent hlavního kouče Energie.

KARLOVARSKÝ COMEBACK

Jenže během prvních 108 vteřin druhé třetiny bylo vše jinak. Obránci Stříteský a Šenkeřík pověsili kotouč utaženými ranami do Konrádovy sítě a rázem byl stav vyrovnaný.

„Je pravda, že do druhé třetiny jsme vstoupili hrozně. Obdrželi jsme dva góly během minuty, což nás poznamenalo. Dobrých patnáct minut jsme se z toho dostávali,“ vracel se Kolouch k děsivému startu do prostřední části.

„Za necelé dvě minuty jsme o celou tu první třetinu přišli. Vlastní nedisciplinovaností, vlastním až takovým bohorovným přístupem. Pak přišlo naše vyloučení. Celých deset minut jsme hráli špatně,“ souhlasil Moták.

Vstup do třetí dvacetiminutovky ale naopak vyšel Kohoutům. Kolouch ujel se Strapáčem do přečíslení dva na jednoho a druhý jmenovaný vzal celou situaci sebejistě na sebe. Švihem do horního rohu nedal brankáři Karlových Varů žádnou šanci. Kolouch na spoluhráče raději ani nekřikl.

„Vůbec, v této fázi, kdy potřebujeme každý gól, je lepší to pálit po bráně a když tak to dorazit, než hrát nějaké super kombinace, které ze začátku úplně nevychází,“ vysvětlil Kolouch.

„Na tréninku se po každé takové akci, kterou přehrajeme, klikuje. Strap se asi bál, že bude muset na střídačce klikovat, tak to tam šlehnul,“ smál se Moták.

Hubený náskok nakonec Hanáci udrželi až do konce, zejména závěr sehráli zkušeně, hostující tým nenechali výrazněji nadechnout k závěrečnému náporu.

Po čtyřech kolech tak u Olomouce svítí v tabulce čtvrté místo a devět bodů. „Začátek je vždy důležitý, jsme rádi, že nám to takhle vyšlo. Výsledky a výkony nejsou úplně špatné,“ uvedl Moták, ale jedním dechem dodal: „Ale samozřejmě máme co napravovat.“

O další body se Kohouti pokusí už v úterý na ledě mistra z Třince, v prvním pátečním domácím utkání poté přivítají Pardubice. „Teď to teď půjde ve zrychleném tempu. Je třeba dobře zregenerovat a udržovat životosprávu,“ připomněl zkušený trenér.

HC Olomouc – HC Energie Karlovy Vary 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Kolouch (Olesz, Škůrek), 20. Nahodil (Burian, Olesz), 44. Strapáč (Kolouch, Klimek) – 21. Stříteský (T. Rachůnek, Gríger), 22. Šenkeřík (Koblasa, Skuhravý). Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Rampír, Klouček. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 3565.

Olomouc: Konrád – Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Dujsík, Švrček, Valenta – Irgl, J. Knotek, Ostřížek – Klimek, Kolouch, Strapáč – Olesz, Nahodil, Burian – Hecl, Handl, V. Tomeček. Trenéři: Tomajko a Moták.

Karlovy Vary: F. Novotný – Stříteský, Šenkeřík, Plutnar, Graňák, Eminger, M. Rohan, Kubka – Flek, Gríger, T. Rachůnek – O. Beránek, Raška I, T. Mikúš – Kohout, T. Knotek, Hlava – Vondráček, Skuhravý, Koblasa. Trenéři: Pešout a Mariška.