„Svojí nedisciplinovaností jsme si prohráli zápas. Věděli jsme, že Hradec má výborné přesilovky a to také prokázal," upozornil olomoucký trenérJan Tomajko, že třetí a čtvrtý gól jeho tým inkasoval v oslabení.

Domácí začali aktivně, ale dlouho se nemohli prosadit. Až po špatné rozehrávce Vydareného puk zachytil Ondrušek, přihrál Strapáčovi a ten prostřelil Rybára,

Jenže vzápětí hosté vyrovnali. Dej si vyměnil puk s Bednářem a Konrád neměl šanci. „První třetina byla výborná, škoda, že jsme nebyli produktivnější," posteskl si olomoucký trenér Jan Tomajko.

Po přestávce se hradečtí hokejisté dostali do nebezpečného přečíslení, jenže Šimánek před prázdnou brankou puk nezpracoval. Také Kohouti se snažili jít do vedení, ale Rybár byl pozorný.

Ujala se až rána Jaroměřského, kterou olomoucký obránce umístil přesně k pravé tyči.

Mountfield však znovu kontroval. Bednář projel po pravém křídle a prostřelil Konráda.

Na začátku třetí třetiny si až před hradeckou branku najel Galvas, jenže neuspěl.

Šest minut před třetí sirénou hrála Mora proti třem a využila toho. Laš z levé strany prostřelil Rybára.

Jenže střelec olomouckého gólu putoval na trestnou lavici a Východočeši trestali, když Gregorc využil přesilovku.

Zápas tak dospěl do prodloužení.

Hned po sedmnácti sekundách byl vyloučen domácí Jan Knotek. Šimánek v přesilovce napřáhl a trefil se pod břevno.

HC Olomouc – Mountfield Hradec Králové 3:4 v prodloužení (1:1, 1:1, 1:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Strapáč (Ondrušek), 35. Jaroměřský (Matai, Skladaný), 55. Laš (Vyrůbalík, J. Mikúš) – 15. Dej (Bednář), 39. Bednář (Kukumberg), 57. Gregorc (Bednář, Dej), 62. Šimánek (Dietz). Rozhodčí: Pešina, Mrkva – Bláha, Špůr. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:2. Diváků: 4761.

Olomouc: Konrád – Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Staněk, Jaroměřský, Ondrušek, J. Galvas – J. Mikúš, J. Knotek, Laš – Eberle, Ostřížek, Strapáč – Holec, Herman, Burian – Fořt, Matai, Skladaný. Trenéři: Venera a Tomajko.

Hradec Králové: Rybár – Pláněk, Vydarený, Štajnoch, Gregorc, Pavlas, Dietz, Newton – Jarůšek, Džerinš, Šimánek – Bednář, Kukumberg, Dej – Köhler, Potulny, R. Pavlík – Nedvídek, T. Knotek, Kopta. Trenéři: V. Sýkora, Hynek a T. Martinec.