„Domácí nám dali lekci z bojovnosti. Bylo vidět, že za tím jdou daleko víc, všechno to vylehali. Věděli jsme, že tak budou hrát, ale nedovedli jsme si s tím poradit. V tom byl největší rozdíl,“ chválil olomoucký celek sparťanský kouč Miloslav Hořava.

„Po dlouhé době jsme vyhráli za tři body, takže jsme spokojení,“ těšilo mladšího z trenérské dvojice HC Olomouc Jana Tomajka.
Sparta měla nad domácími navrch jen v první třetině. Ani tak toho ale nedokázala využít. Hned ve třetí minutě poslal Hanáky do vedení Jakub Valský, který ve svém druhém utkání za Moru využil skvostného pasu Rostislava Olesze. Ovšem hned po 27 vteřinách bylo vyrovnáno, nad Konrádovým ramenem našel místo Vitouch.

„První třetinu jsme začali trochu bojácně. Sparta byla lepší, naštěstí jsme ale dali první gól,“ hodnotil Tomajko prvních dvacet minut.
Na další gól se čekalo až do závěrečné minuty druhé třetiny. Prosadil se Lukáš Kucsera, který opustil trestnou lavici a využil přečíslení.

„Od druhé třetiny jsme byli bojovnější, lepší v soubojích, lépe jsme bruslili. Bylo vidět, že jsme byli aktivnější,“ pokračoval v hodnocení Tomajko.

Na Kucserův gól, který byl nakonec vítězný, nahrál Silvestr Kusko, tedy druhá posila z Brna. „Proto jsou s Valským tady. Snad v tom budou pokračovat,“ přál by si.

Ve třetí třetině Mora působila velmi sebejistě, pokračovala v poctivém výkonu, a když už něco prošlo až k brance, narazili sparťané na spolehlivého Branislava Konráda. Navíc si už od druhé minuty třetí periody užívala dvougólového náskoku. Špatné načasování hostujícího střídaní využil Dujsík, který vyslal přesnou nahrávku na Nahodila, který tváří v tvář Neužila pokořil.

Kohouti zlepšili produktivitu

V závěru pak Mora přidala ještě jednu trefu, druhým gólem v utkání využil přesilovku a upravil na konečných 4:1 Lukáš Kucsera. „Jsem za to rád, doufám, že mi to pomůže na psychice a bude to jen lepší a lepší,“ zmínil Kucsera.

Čtyři góly dala Mora teprve podruhé v sezoně. Prvně se jí to povedlo v úvodním mači proti Zlínu. „Konečně jsme dali víc než jeden. Na čtyři góly většinou už vyhrajeme,“ byl si vědom Tomajko, který s kolegou Motákem mohl v zápase využít i uzdravené Petra Koloucha a Tomáše Valentu. Co další marodi? „V neděli nikdo z nich určitě nebude, předpokládám, že sestava zůstane stejná,“ uvedl Tomajko.

V neděli od 16 hodin Moru čeká odveta se Spartou, tentokrát v O2 areně.

HC Olomouc – HC Sparta Praha 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. Valský (Olesz), 40. Kucsera (Kusko, Švrček), 42. Nahodil (Dujsík), 60. Kucsera (Knotek) – 3. Vitouch (Forman). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Frodl, Komárek. Vyloučení: 7:5, navíc Švrček (Olomouc) 5 minut. Využití: 1:0. Bez diváků.

Olomouc: Konrád – Švrček, Škůrek, Vyrůbalík, Dujsík, Ondrušek, A. Rutar, Valenta – Burian, J. Knotek, V. Tomeček – J. Káňa, Nahodil, Kucsera – Olesz, Kusko, Valský – Bambula, Kolouch, Mácha. Trenéři: Moták a Tomajko.

Sparta: Neužil – Němeček, M. Jandus, Mikliš, Košťálek, Tomáš Dvořák, Poizl – Rousek, Horák, Řepík – Sobotka, Sukeľ, Tomášek – Buchtele, Pech, Kudrna – Říčka, Vitouch, Forman – Zikmund. Trenéři: Hořava a Jandač.