„Je to soutěž a každé mužstvo by mělo chtít každé kolo vyhrát. Jsem rád, že jsme to utkání zvládli,“ těšilo trenéra Mory Jana Tomajka.

Po jeho pravici sedící Jindřich Kotrla, asistent hlavního kouče Litvínova Vladimíra Kýhose, byl viditelně rozladěný a v odpovědích strohý. Zklamání bylo velké.

„Odehráli jsme katastrofální zápas. Soupeř byl po celou dobu zápasu jednoznačně lepší. Takhle se o setrvání v extralize nebojuje,“ hlesl na tiskové konferenci.

Opravdu, Litvínov byl první dvě třetiny zvláštně opařený. V situaci, kdy jde tradičnímu klubu o bytí a nebytí, byste čekali jiný projev.

„Po psychické stránce byli kluci asi dost dole, hodně si tu situaci, ve které jsme, připouštěli. Z toho to vyplynulo,“ dodal Kotrla.

Verva se během prvních dvou třetin zmohla na pouhé čtyři střely! Přesto v utkání vedla. Kohouti nevyužili řadu dobrých příležitostí a Verva trestala z první vážnější šance. Uzdraveného Konráda, který se do olomoucké branky vrátil po pěti zápasech, z mezikruží propálil Válek.

„Myslím si, že jsme začali dobře, měli jsme víc ze hry. Paradoxně jsme dostali gól,“ hodnotil Tomajko.

Kohouti se prosadili až ve 32. minutě. Nepříliš záživnou podívanou zkrášlila dvojice Tomeček – Kolouch. Druhý jmenovaný zakončil hezkou akci dvou proti jednomu a bylo vyrovnáno.

Na konci druhé části dostal hokejkou do obličeje Jaroměřský, kapitán hostujícího celku Hübl dostal za krvavé zranění soupeře čtyřminutový trest. Olomoučtí však dlouhou přesilovku, která se částečně překlopila i do třetí části, zužitkovat nedokázali.
Vadit jim to ale nemuselo. Škůrek poté totiž krásnou zadovkou nabil Kolouchovi, který tvrdou ránou do šibenice dal svůj druhý gól zápasu a poslal Olomouc poprvé do vedení.

„Ve třetí třetině jsme dali branku na 2:1, ale potom začal Litvínov víc bruslit, víc napadat a měli jsme s tím problémy,“ uvedl Tomajko.

Litvínov jako kdyby najednou procitl z letargie, během poslední třetiny vyslal na Konráda 19 střel. Slovenská opora Mory ale byla bezchybná, jednou se blýskla i zákrokem á la Dominik Hašek.

„Trošičku se nás drželo štěstí, Braňo tam měl výborné zákroky,“ chválil Tomajko zkušeného brankáře.

Konrád navrch přidal asistenci na Burianův gól při hostující hře bez gólmana.

Mora má před posledním zápasem na Spartě jistotu sedmého místa. V pátek se dozví, kdo na ni z trojice Karlovy Vary, Hradec Králové a Zlín vyjde. Předkolo odstartuje dvěma domácími duely v pondělí 9. a v úterý 10. března.

HC Olomouc – HC Verva Litvínov 3:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 32. Kolouch (V. Tomeček, Skladaný), 43. Kolouch (Škůrek, V. Tomeček), 60. Burian (Káňa, Konrád) – 14. Válek (Gerhát, Pospíšil). Rozhodčí: Jeřábek, Veselý – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 3 752.

Olomouc: Konrád – Škůrek, Valenta, Hlaváč, Ondrušek, Jaroměřský, Vyrůbalík, A. Rutar – P. Musil, Nahodil, Klimek – Irgl, J. Káňa, Burian – Olesz, J. Knotek, Ostřížek – Skladaný, Kolouch, V. Tomeček.. Trenéři: Moták a Tomajko.

Litvínov: Janus – L. Doudera, Kudla, Březák, Ščotka, Štich, J. Říha – Jarůšek, Mahbod, Hedberg – F. Lukeš, V. Hübl, Pospíšil – Válek, Gerhát, Jánský – Trávníček (A), Jurčík, Helt – Stříbrný. Trenér: Kýhos.