Mora tak může být ráda, že ze zmíněných utkání vytěžila sedm bodů. Nástupy do zápasů jsou totiž z olomoucké strany hodně vlažné.

S Duklou Kohouti úvodní dvacetiminutovku prohráli 0:1 a celé utkání 1:2 po samostatných nájezdech. Bezbrankovým výsledkem skončila první dvacetiminutovka s Kadaní.

Severočeši však šli do dvougólového vedení a Hanáci gólem v poslední sekundě skóre otočili na 3:2.

Také v sobotu v úvodní periodě měla daleko více šancí Horácká Slavia. Žádná se neujala a naopak domácí skórovali z jediné příležitosti a nakonec vyhráli 3:0.

Zatím Kohouti zápasy se špatnou první třetinou zvládají. Trenér Petr Fiala si však uvědomuje, že podobný přístup si hráči nemohou dovolit.

„Už jsme zrušili společné rozcvičky před zápasem a připadáte si jako na vojně. Otázka je, jestli se k tomu zase nevrátíme,“ řekl Fiala.

Zároveň přiznal, že podobné změny nejsou až tak důležité. Problém je především v hráčích.

„Je to v hlavách. Kanaďan se při rozbruslení nehne a do zápasu vlétne od první minuty,“ poznamenal Fiala.

Zároveň se vrátil k posledním domácím zápasům.

„Při zápasech s Jihlavou a Kadaní byla první třetina hrozný zážitek,“ dodal Fiala.

Marodka se vyprazdňuje

Olomoučtí hokejisté pro sobotní utkání nedali dohromady kompletní čtyři pětky, když ve čtvrtém útoku hráli jen Haas s Rácem. V průběhu utkání navíc kvůli zranění odstoupil Řípa.

„Nevypadá to, že by měl chybět dlouho. Několik zápasů ale asi hrát nebude. Je to jeden z nejdůležitějších hráčů,“ uvedl Fiala.

Mimo hru byli i Mikel s Dopitou, kteří to na tréninku zkoušeli, ale nakonec k zápasu nenastoupili. První utkání v sezoně odehrál útočník Tomáš Zbořil, který v druholigovém Přerově přispěl asistencí k výhře 4:1 nad Frýdkem-Místkem.

Naplno už trénuje další útočník Lukáš Kucsera.

„Je otázka dnů, kdy nastoupí. Měsíc už normálně trénuje. Nemělo by to už dlouho trvat a marodka se začne vyprazdňovat,“ věří Fiala.