„I ten jeden je pro nás strašně cenný," těšilo kouče Zdeňka Veneru.

Oslabená o některé zraněné hráče, ale o to více nabuzená výhrou v Litvínově a s cílem ukončit čtyřzápasovou sérii domácích porážek nastoupila brněnská Kometa na olomoucké hokejisty.

A ve čtvrté minutě se jí snaha poprvé povedla zúročit gólově. Bekhendový pokus Káni ještě Vošvrda dokázal zpacifikovat, na dorážku Vlastimila Dostálka byl však krátký.

Jednadvacetiletý hokejista si tak připsal první extraligový gól v kariéře, paradoxně proti klubu, ve kterém si letos poprvé zahrál nejvyšší soutěž.

O necelou minutu později už byl rozdíl dvougólový. Adam Raška se v mezikruží dostal ke kotouči a střelou kolem vyrážečky zvýšil brněnské vedení.

Aktivita svěřenců kouče Aloise Hadamczika neuvadala.

Dvakrát se v dobré pozici před olomouckou brankou objevil ex-olomoucký David Ostřížek, ale nebyl úspěšný.

Přesný byl až Jan Hruška ve 12. minutě, který v přesilovce od modré čáry z první propálil Vošvrdu mezi betony a vyhnal jej
z branky.

„Za takového stavu už nemáte co ztratit. Je jedno, jestli dostanete 0:3, 0:5 nebo 0:6, stejně body neberete. Takže to už se chytá celkem dobře" konstatoval ke svému nástupu do branky po jednozápasové pauze Branislav Konrád.

Netradiční olomoucký návrat: v přesilovce

Hanákům se však ještě do první sirény podařilo korigovat nepříznivý stav, a to netradičně v přesilovce.

Během Dostálkova vyloučení napřáhl Houdek a jeho tečovanou ránu uklidil do prázdné branky Dávid Buc.

Vrátit tříbrankové vedení mohli Brňané během minutu a půl dlouhé početní výhodě pěti proti třem v polovině zápasu, obětaví Kohouti se však ubránili.

A Konrád odolal i při Němcově samostatném úniku.

A tak se skóre překvapivě měnilo na druhé straně. Valentovu pěknou akci zakončil Jakub Herman, který se ve skrumáži zorientoval ze všech nejrychleji.

A „Venerovci" proti zaskočené Kometě úřadovali nadále.

Vyrovnání zařídila dvojice letních posil Petr Kafka – Adam Zeman. První jmenovaný našel pěknou zadovkou Zemana, který prostřelil Čiliaka a srovnal skóre na 3:3.

Dokonalý obrat mohl být dokonán deset minut před koncem, ale Eberle na slovenského brankáře domácích nevyzrál.

Stejně jako Kafka, jenž po skvělém pasu Zemana zcela osamocený trefil opět pouze vyjetého Čiliaka.

Venera: Parádní zápas, vypadal ale nejdřív na ručník

Vyhecované derby tak šlo za nerozhodnutého stavu do prodloužení, ve kterém Janu Hruškovi stačila minuta na to, aby z nulového úhlu prostřelil Konráda a svou druhou trefou zařídil Brnu dva body.

„Šikovnost hráče. Naznačil střelu, šel jsem dolů k tyčce, on se dostal za brankovou čáru a trefil mi to někde dozadu do kalhot asi a bohužel to propadlo do brány," mrzelo Konráda.

Navzdory tomu, že mohli domácí brát po famózním startu všechny tři body, byl asistent kouče Komety Karel Beran spokojen i se dvěma.

„V prodloužení jsme dali šťastný gól, který nám hodně pomohl v situaci, do níž jsme se dostali po předcházejících čtyřech domácích prohrách," řekl.

Bod z venku bral i trenér Mory Zdeněk Venera: „Ze začátku hrálo celé mužstvo špatně. Nastartovala nás až první branka a bod bereme. Dokázali jsme totiž srovnat skóre,
i když jsme prohrávali o tři branky a vypadalo to na ručník. Byl z toho parádní zápas. "

HC Kometa Brno – HC Olomouc 4:3 v prodloužení (3:1, 0:2, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Dostálek (J. Káňa II, V. Němec), 5. Raška (Koreis, Malec), 12. J. Hruška (V. Němec, Stehlík), 62. J. Hruška (Malec) – 18. Buc (Houdek), 29. Herman (Valenta), 33. A. Zeman (Kafka). Rozhodčí: R. Čech, Šír – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. Diváci: 7700 (vyprodáno).

Brno: Čiliak – Kuboš, T. Kaberle, Štindl, Malec, Trška, Stehlík – Vondráček, J. Hruška, Ostřížek – Dostálek, V. Němec, J. Káňa II – H. Zohorna, L. Čermák, Burian – Dočekal, Koreis, Raška. Trenéři: Hadamczik, K. Beran a Pokorný.

Olomouc: Vošvrda (12. Konrád) – Vyrůbalík, Houdek, Valenta, Jaroměřský, Staněk, Ondrušek, Škůrek – Buc, J. Knotek, Laš – Eberle, Řípa, Vodný – Kafka, A. Zeman, T. Mikúš – Jergl, Herman, Holec. Trenéři: Venera a Tomajko.