V nové sezoně má Mora v extralize mládeže hned trojnásobné zastoupení. Do nového ročníku vstoupili starší a mladší dorostenci, kteří své první zápasy sezony úspěšně zvládli. Junioři první mistrovský zápas odehrají v pátek v Třinci a na domácím ledě přivítají o den později Vítkovice.

Starší dorost:

Havířov – Olomouc 2:5 (0:2, 2:1, 0:2)

Extraliga dorostenců se v nové seozně rozjela podle odlišného modelu, starší dorostenci, hrající ve skupině Východ, začali seoznu na ledě Havířova. Vstup do zápasu se jim vydařil, když v závěru první třetiny skórovali Konečny s Kuncem.

Domácím se ve druhé části hry podařilo sice srovnat, více sil v závěru měli ale Kohouti, kteří si ze severu Moravy odvezli výhru 5:2, na které se dvěma góly nejvíce podílel Daniel Kunce.

Branky: 28. Číp (Kasperlík, Deutsch), 34. Jurko (Juhasz) – 19. Konečný (Králík), 20. Kunce (Husák), 39. Husák, 48. Kunce (Brada), 59. Králík (Husák).

HC Olomouc: Motáň – Vondra, Škůrek, Lyzák, Kvapil, Jergl, Dufka, Brandýs, Schejbal – Husák, Novotný, Lehečka, Konečný, Králík, Pezda, Brada, Kunce, Machala.

HC Olomouc – Vítkovice 3:4 po prodl. (2:2, 1:0, 0:1 – 0:1)

Na výhru z Havířova se starším dorostencům na domácím ledě navázat nepodařilo. Proti nim stál ale velmi silný protivník – HC Vítkovice. Mora bojovala, dokázala stáhnout dvougólové vedení hostů a sama se ujala vedení ve 38. minutě zásluhou Brandy.

Vítkovičtí ale dokázali vyrovnat a v prodloužení rozhodli o svém zisku dvou bodů. I přesto je Mora v osmičlenné skupině Východ zatím na prvním místě. V dalším kole zajíždí starší dorostenci do Třebíče. Doma se představí v sobotu 12. září v zápase se Vsetínem.

Branky: 9. Husák (Konečný), 16. Konečný (Králík), 38. Branda (Škůrek, Dufka) – 5. Matušík (Stránský), 7. Kihár (Koziol, Kovář), 43. Kovář (Pastor, Walker), 64. Matušík (Pavelka).

Mladší dorost:

Poruba – HC Olomouc 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Mladší dorostenci měli na programu pouze zápas prvního kola. V něm jeli na led Poruby. Dlouho vyrovnané utkání dokázali nakonec zvítězit o jedinou branku. Domácí dvakrát vedli, ale na obě branky dokázali Kohouti odpovědět.

Rozhodující gól vstřelili na začátku třetí třetiny zásluhou Mašky, vítězství si pak mladší dorostenci Mory dokázali pohlídat až do závěrečné sirény. Další zápas čeká mladší dorostence 13. září, kdy na domácím ledě budou hostit Třinec.

Branky: 2. Kaleta (Demel), 23. Hawlík (Kovář) – 14. Hánl (Ostřanský), 26. Jergl, 42. Maška (Minařík).

HC Olomouc: Nekvapil – Ziegler, Groer, Mičo, Macek, Brandýs, Bořil, Ostřanský, Maška, Spěvák, Minařík, Jergl, Hánl, Vrána, Kočiřík, Fibrich, Bauer, Augustín, Nedopil, Rašner.