Brněnští hokejisté vyválčili proti Olomouci i druhou výhru ve čtvrtfinále play off. Oba týmy předváděly lepší hokej než před dvěma dny, z vítězství 3:1 se opět radují domácí.

Velkou měrou jim k tomu pomohl fantastický gólman Hylák. Ten podržel modrobílé při zakolísání ve druhé třetině, kdy pochytal několik samostatných úniků soupeře. „Oba gólmani chytali skvěle, ale Hylák v minisouboji zvítězil,“ vysekl asistent olomouckého kouče Petr Fiala poklonu soupeřovu gólmanovi.

„Dnes jsme nebyli tak nervózní jako ve středu. Když Olomouc vyrovnala, zasadil jí Koma krásným gólem takový hřebíček. Vedeme sérii 2:0, proto jsme spokojení,“ chválil svěřence brněnský asistent Viktor Lukeš.

Brňané vstoupili do zápasu aktivněji než v předchozím duelu. Jejich nápor už v páté minutě odměnil gólem Klimt. Ten společně s Barusem a Sedlákem opět výrazně zaměstnával Kohouty.

Hanáci ale tentokrát působili sebevědoměji a podařilo se jim s pomocí Davídka vyrovnat. Kometa však opět vytáhla čtvrtfinálovou zbraň – palbu od modré. Obránce Koma krásnou ránou bleskově odpověděl na olomoucký zásah a připsal si premiérový zásah v modrobílém dresu.

Brňanům bylo úzko ještě v úvodu druhé dvacetiminutovky, kdy musel Hylák tasit čarovné zákroky proti olomouckým útočníkům.

„Ze začátku druhé třetiny jsem trošku hořeli. Ale je důležité, že jsme to ustáli a pak jsme v přesilovce dali na 3:1,“ povídal brněnský hrdina Alexandr Hylák.

„Někdy se trošku necháme unést hrou. Kluci zůstanou vestoje a soupeř pak projde. To by se stávat nemělo,“ přemýšlel gólman.

Modrobílí sice vedou 2:0 na zápasy, ale moc dobře vědí, že série zdaleka neskončila.

„To určitě ne. Ani tyto dvě bitvy nebyly procházky růžovým sadem. Olomouc hraje urputně, navíc mají spoustu technických hráčů. Není to tým, který by nás přijel jen zmlátit,“ chválil Hylák Kohouty.

Moravská bitva se v neděli a pondělí přesune na Hanou.

„Musíme hru zkvalitnit, přidat na důrazu. Doma se nám letos daří. Snad soupeři ještě znepříjemníme cestu,“ věří olomoucký asistent Fiala.

Lukeš to však vidí jinak. „Doufám, že už se k nám Olomouc letos nepodívá.“

Kometa Brno – HC Olomouc 3:1

Třetiny: 2:1, 1:0, 0:0. Branky a nahrávky: 5. Klimt (Barus), 20. Koma (Brabenec), 33. Sedlák (Křetínský) – 19. Davídek (Mikel). Rozhodčí: Lacina, Jílek – Beneš, Štofa. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:0. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Muž zápasu: Alexandr Hylák

HC Kometa Brno: Hylák – Zubíček, Koma, Kántor, Lhotský, Houdek, Kempný, Morava, Křetínský – Polodna, Padělek, Haluza – Brabenec, Kostourek, Černý – Vondráček, Pucher, Dlouhý – Sedlák, Barus, Klimt. Trenér: V. Kýhos.

HC Olomouc: Žigárdy – Mikel, Bartoň, Vyrůbalík, Nedbálek, Vágner, Paška, Ondrušek, Ostrčil – Mikšan, Ministr, Smejkal – Žajgla, Brančík, Davídek – Sakrajda, Řípa, Coufal – Vlk, Čuřík, Zbořil. Trenér: P. Fiala.