Na první gól se čekalo až do poloviny zápasu. Pšurný našel Šlahaře, který poslal Kohouty do vedení.

S dalšími šancemi si gólmani na obou stranách poradili. Žigárdy si však vybral slabší chvilku ve 49. minutě, kdy za jeho záda propadlo nahození Suchého. O chvíli později mohl domácí Stadion skóre otočit při dvounásobné přesilovce, ale skóre se neměnilo. Stejně se vedlo i hostům při stejné výhodě.

„Nešly nám přesilovky. Jako bychom se v nich dostali z tempa. Málo jsme stříleli,“ posteskl si olomoucký trenér Jan Tomajko.

Nerozhodný stav vydržel do konce normální hrací doby. Litoměřřice v prodloužení využili přesilovku a připsaly si tak bod navíc.

„Neodehráli jsme zase tak špatný zápas. Ve třetí třetině jsme ale nehráli tak dobře, takže jsme dali domácím možnost srovnat. Zbytečně jsme faulovali hokejkou, což nás stálo body,“ přiznal Tomajko.

První liga pokračuje třetím kolem již dnes, kdy Mora na domácím ledě přivítá Třebíč, kterou v přípravě dvakrát porazila (2:1 a 5:2).

HC Stadion Litoměřice – HC Olomouc 2:1 pp (0:0, 0:1, 1:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 49. Suchý (Kafan, Hlusička), 64. Slížek (Drábek, Holomek) – 29. Šlahař (Pšurný, Marosz).
Rozhodčí: Horák T. – Flegl, Zíka. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:0. Diváci: 850. HC Stadion
Litoměřice: Salfický – Hora, Kříž, Kružík, Drábek, Suchý, Holomek, Smetana, Soukup – Tvrzník M., Šinágl, Tůma – Horčička, Slížek, Hašek – Gengel, Belay, Zavřel – Kafan, Hlusička, Novák.
HC Olomouc: Žigárdy – Lhotský, Nedbálek, Horák, Mikel, Bartoň, Ondrušek, Staněk, Kotvan – Pekr, Dopita, Selingr – Pšurný, Marosz, Haluza – Kucharczyk, Řípa, Šlahař – Rác, Kolouch, Kucsera.