Vzhledem k velkému počtu hráčů byl tým rozdělen na dvě skupiny. Jedna část se připravovala v posilovně, druhá na ledě a pak si své role vyměnily.

„Dopoledne jsme na ledě rozděleni na dvě party a odpoledne budeme trénovat společně," řekl trenér Zdeněk Venera.

V úvodu přípravy jsou tréninky pozvolnější.

„Na začátku je to zaměřeno na individuální činnosti. Nemá cenu zkoušet herní kombinace, když puk hráče ještě neposlouchá. Hráči si budou muset zvyknout na nové věci a pak budeme přidávat," vysvětluje Venera.

Zdeněk Venera, trenér HC Olomouc

Zdeněk Venera, trenér HC Olomouc. Autor: DENÍK/Jiří Kopáč

Ještě by měl někdo přijít

Širší kádr zůstane jen do úvodních přípravných zápasů.

„Na šest pětek se dlouhodobě trénovat nedá. Do přípravy se totiž začnou začleňovat herní nácviky. Tři týdny zůstaneme v šesti pětkách 
a pak se začne tvořit extraligová sestava," poznamenal olomoucký kouč.

Pozitivní je, že na led naskočili všichni hráči. Po dlouhé zdravotní pauze už pozvolna začal trénovat i útočník Roman Rác.

„Vypadá to, že bude v pořádku. Uvidíme, jak dlouho mu to bude trvat," vyjádřil se Venera na adresu útočníka, který se v loňské sezoně dostal do slovenské reprezentace, ale pak vážně onemocněl.

O místo v extraligovém týmu bude usilovat trojice útočníků Robin Soudek, Jan Eberle a Miroslav Holec. Ti jsou na Hané zatím na zkoušce a vedení klubu 
o jejich osudu rozhodne po úvodních přípravných utkáních.

„První zápasy nebudeme hrát v nejsilnější sestavě. Nebudeme se ani snažit o výsledky. Od toho jsou tady hráči na zkoušku, aby se ukázali," konstatoval trenér Venera.

Trenéři sice mají k dispozici velký počet hráčů, je ale možné že během následujících dnů ještě přibyde nová posila.

„Kádr není uzavřený. Ještě by měl někdo přijít," připustil generální manažer Erik Fürst.

„Kádr je široký. Kdyby byl ale k dispozici mimořádně kvalitní hráč, tak bychom ještě posílení zvažovali," přidal se Venera.

Po prvním týdnu tréninků začne v úterý 28. července série přípravných zápasů. Kohouti na úvod přípravy doma v derby přivítají Kometu Brno.

Kádr na začátku přípravy

Brankáři

Branislav Konrád, Jakub Urbisch, Tomáš Vošvrda.

Obránci

Jakub Bartoň, Tomáš Houdek, Martin Janáček, Jan Jaroměřský, Jiří Ondrušek, Alex Rašner, Pavel Skrbek, Robin Staněk, David Škůrek, Tomáš Valenta, Martin Vyrůbalík.

Útočníci

Šimon Beták, Dávid Buc, Richard Diviš, Jan Eberle, Jakub Herman, Miroslav Holec, Aleš Jergl, Petr Kafka, Jan Knotek, Lukáš Králík, Radim Kucharczyk, Marek Laš, Jakub Matai, Tomáš Mikúš, Milan Ostřanský, Matěj Pekr, Roman Rác, Jiří Řípa, Robin Soudek, Tomáš Török, Michal Vodný, Adam Zeman, Peter Zuzin.