„Myslím si, že dnešní zápas byl stejný jako ty předchozí. Hrálo se stejně urputně, byla tam spousta soubojů. Byli jsme o jeden gól šťastnější a řekl bych, že i lepší,“ uvedl pro klubový web trenér Olomouce Jan Tomajko.

I ve třetím vzájemném duelu olomouckých Kohoutů a Benátek nad Jizerou v rámci letošního play off rozhodovaly maličkosti a vítězný tým soupeře přehrál rozdílem jediného gólu. Tentokrát to byla Olomouc, která do utkání vstoupila i do třetice lépe.

V přesilové hře napálil hostující obránce Nedbálek puk do tyče Vošvrdovy svatyně a než se stačila benátecká obrana v čele s urostlým gólmanem vzpamatovat, poslal Kohouty do vedení hbitě dorážející kanonýr Haluza.

Trenéři Mory tentokrát dali v brance přednost mladému Kašíkovi a ten v úvodní dvacetiminutovce dokázal udržet čisté konto.

Kmenový gólman Zlína se ale rozhodně nenudil a proti domácím hokejistům musel vytáhnout několik parádních zákroků.

Tomajko: Kromě dvou minut výborné utkání

Ve druhé části hry dokázali Kohouti nejprve navýšit své vedení. Obránce Kotvan, který nastoupil ke svému vůbec prvnímu zápasu play off za Moru, napřáhl od modré čáry a puk se od Vošvrdovy lapačky a břevna odrazil za brankovou čáru.

Závěr druhé třetiny ale patřil domácím, kteří bleskovými trefami Kellnera a Skořepy v rozmezí dvou minut srovnali stav.

„To jsme trochu vypadli ze hry a zkomplikovali jsme si situaci. Kromě těch dvou minut jsme odehráli výborné utkání,“ pochvaloval si Tomajko.

Rozhodnutí přinesla třetí třetina zápasu, ve které olomoučtí hokejisté přežili oslabení, po kterém uprchli do přečíslení. Dopita přistrčil puk Kucharczykovi, který si parádní kličkou vychutnal benáteckého gólmana.

Kohouti se tak mohli radovat z cenného vítězství ve třetím čtvrtfinálovém zápase.

Domácí čeká v sobotu od 17 hodin reparát, který (pokud chtějí reálně pomýšlet na postup do semifinále) musejí zvládnout daleko lépe.

HC BENÁTKY NAD JIZEROU – HC OLOMOUC 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 38. Kellner (Jonák), 40. Skořepa (Jaroměřský) – 14. Haluza (Nedbálek), 35. Kotvan (Ministr), 49. Kucharczyk (Dopita, Nedbálek). Rozhodčí: Florian, Würtherle – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 6:8, navíc TS pro BEN. Využití: 0:1. Stav série: 1:2.

Benátky: Vošvrda – Vitásek, Jaroměřský, Říha, Vála, Šimek, Pabiška, Kouřil, Niko – Vlach, Král, Kopic – Skalický, Skořepa, Jonák – Kellner, Klimt, Liška – Jánošík, Weiss, Vařecha.

Olomouc: Kašík – Lhotský, Staněk, Bartoň, Ondrušek, Janáček, Nedbálek, Vrána P., Kotvan – Kucharczyk, Dopita, Selingr – Pekr, Řípa, Haluza – Kucsera, Ministr, Šlahař – Pšurný, Kolouch, Walker.