Do zápasu přitom lépe nastoupil Písek, který v přesilovce otevřel skóre. Jihočeši mohli přidat další góly, ale Halász šance vychytal. Naopak Hanáci zásluhou Hermana vyrovnali.

„Do poloviny první třetiny nás soupeř přehrával. Nedohrávali jsme souboje. Postupně jsme se ale zlepšovali," řekl sportovní manažer Josef Podlaha.

Změna byla patrná po přestávce, kdy iniciativu převzali Kohouti a skóre otočili na 3:1. „I díky častým přesilovkám jsme Písek přestříleli 22:2," upozornil Podlaha.

Dvěma góly se v olomouckém dresu uvedl mladý útočník Adam Řehák. „Je u nás na zkoušku z Vítkovic. Zápas se mu povedl," přiznal Podlaha.

V předposlední minutě sice Písek snížil na 2:3, ale Mora žádné drama nepřipustila. Do prázdné branky se těsně před sirénou trefil Pekr.

Vzhledem k velké vzdálenosti mezi oběma týmy se oba soupeři rozhodli, že místo odvety se pojedou samostatné nájezdy. V nich byli zásluhou Kucharczyka opět lepší Hanáci, a zapsali si tak šest bodů.

Další přípravný zápas odehrají olomoučtí hokejisté ve čtvrtek na domácím stadionu, kde od 18 hodin hostí Hradec Králové.

IHC PÍSEK – HC OLOMOUC 2:4 (1:1, 0:2, 1:1 – 1:2)

Branky a nahrávky: 6. Klement (Volf, Homolka), 59. Ferebauer (Slavík) – 13. Herman (Bartoň, Pekr), 34. Řehák (Škůrek), 38. Řehák (Machala), 60. Pekr (Zbořil). Vyloučení: 10:9, navíc Ondrušek 10 min. Využití: 1:1.

HC Olomouc: Halász – Nedbálek, Lhotský, Schejbal, Bartoň, Ondrušek, Škůrek – Kucharczyk, Diviš, Selingr – Pekr, Zbořil, Herman – Machala, Vodný, Řehák – Lehečka, Číp. Trenéři: Petr Fiala a Jan Tomajko.