Kohouti na soupeře vlétli a ve třetí minutě dvakrát překonali Strmeně. Nejprve Kucharczyk dorazil střelu Knotka a poté šibenici vymetl Kindl.

Jenže povedený začátek domácí uspal a rázem byla nebezpečná Kadaň.

„Úvod zápasu nám vyšel, ale v průběhu první třetiny začal soupeř lépe bruslit. My jsme zmatkovali v obranném pásmu, kde jsme nehráli dobře," řekl olomoucký trenér Petr Fiala.

Severočeši dokázali proměnit hned první přesilovku, v níž se trefil Jíra. Poté ještě Charousek trefil tyč poloprázdné branky. Na druhé straně se sám na kadaňskou brank hnal Řípa, ale místo zakončení přihrál Hermanovi, který netrefil branku.

Hosté mohli ještě před přestávkou vyrovnat. Hromas zůstal sám před Vošvrdou, olomouckého gólmana však nepřekonal.

Na začátku druhé třetiny měli Kohouti ideální příležitost zvýšit vedení. Přesilovku čtyři na tři, která přešla ve dvojnásobnou početní výhodu, ale neproměnili.

„Ubráněné oslabení nás zvedlo. Patnáct minut jsme byli lepší, ale zbytečná chyba nás poslala dolů," uvedl kadaňský kouč Karel Soudek.

Hosté totiž mohli vyrovnat, ale skóre se měnilo po trefě Králíka, jenž zužitkoval přihrávku Švaňhala zpoza branky. Kadaňští hokejisté se stále snažili zápas zdramatizovat, ale Vošvrda již další puk za svá záda nepustil.

Mora odpor soupeře definitivně zlomila 39 sekund před druhou sirénou. Kindl se v oslabení dostal do brejku, který sice neproměnil, ale dojíždějící Švaňhal již puk pohodlně uklidil do kadaňské svatyně. Poslední třetina se tak už dohrávala jen z povinnosti.

Hanáci tak mají ze třech odehraných zápasů devět bodů.

„Ve všech třech zápasech jsme měli během šedesáti minut kolísavou výkonnost. Stále je na čem pracovat," nepodléhá Fiala uspokojení.

HC Olomouc – SK Kadaň 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Kucharczyk (Knotek, Vodný), 3. Kindl (Švaňhal, Králík), 32. Králík (Švaňhal, Kindl), 40. Švaňhal (Kindl) – 9. Jíra (Hromas, Prošek).

Rozhodčí: Mrkva – Adamec, Novák. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1017.

HC Olomouc: Vošvrda – Bartoň, Ondrušek, Cartelli, Kadela, Jaroměřský, Staněk, Rašner – Pekr, Řípa, Herman – Kucharczyk, Diviš, Selingr – Rác, Knotek, Vodný – Švaňhal, Králík, Kindl. Trenéři: Jiří Dopita a Petr Fiala.

SK Kadaň: Strmeň – Pelc, Kopáč, Opalek, Havel, Stehlík, Szakál, Rutta, Prošek – Kůs, Charousek, Ton – Jíra, Gajovský, Hromas – Hammerbauer, Novák L., Novák J. – Fronk, Hanták, Chlouba. Trenér: Karel Soudek.