„Bylo to zasloužené vítězství domácích. Na šance měl soupeř určitě navrch, takže remíza je pro nás velice dobrá," zhodnotil utkání olomoucký trenér Petr Fiala.

První třetina přinesla z obou stran opatrný hokej, o čemž vypovídal i poměr střel 3:5.

Olomouc si nevypracovala výraznější šanci ani ve dvou přesilových hrách.

Vzruch přinesly až poslední čtyři minuty úvodní dvacetiminutovky. Nejdříve se dostal do dobré střelecké pozice mezi kruhy chomutovský obránce Rutta, ale jeho střela i následná dorážka McGregora skončily u brankáře Trvaje. Pak se ještě dostal k nebezpečné střele Kämpf, ale těsně minul.

Ujalo se až nevinné nahození Růžičky v polovině zápasu. Chomutovský útočník puk poslal od modré, Trvaj vyrazil nad sebe a od zad olomouckého gólmana se kotouč odrazil do branky.

Baráž o extraligu: Piráti Chomutov vs. HC Olomouc

Olomoucká střídačka v Chomutově.

Kohouti ale vzápětí vyrovnali. Patera v přesilovce před brankou našel Dlouhého, který nadvakrát překonal Kopřivu.

Když Trvaj vychytal Sinisala i Kämpfa, vydrželo nerozhodné skóre až do druhé přestávky.

„Ve druhé třetině měli domácí několik dobrých příležitostí a naše obrana měla velké potíže," přiznal Fiala.

Na začátku třetí dvacetiminutovky Skinnerova bomba orazítkovala tyč.

Pirátům ale ke druhému gólu výrazně pomohl olomoucký útočník Pekr. Ten ztratil puk na obranné modré, Květoň našel Duška, který prostřelil Trvaje.

Kohouti dokázali odpovědět po čtyřech minutách. Ondruškovu střelu vyrazil Kopřiva před sebe a Řípa puk poslal do chomutovské branky.

V prodloužení měl první velkou možnost olomoucký Kucharczyk, který se ocitl sám před Kopřivou, ale neuspěl.

Na druhé straně vzápětí pálil z otočky Drtina, minul však branku.

V nájezdech se za domácí prosadili McGregor i Ondřej Kaše, za hosty neuspěli Matai ani Marosz.

„V prodloužení jsme měli největší šanci, ale neproměnili jsme. Nájezdy jsou už vabank," dodal Fiala.

Baráž pokračuje třetím kolem již v neděli, kdy Mora na domácím stadionu od 17 hodin hostí Slavii.

Chomutov – Olomouc 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 29. V. Růžička ml. (Rýgl), 51. A. Dušek (L. Květoň), rozhodující sam. nájezd McGregor – 33. R. Dlouhý (Patera), 55. Řípa (Ondrušek, Škůrek). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Blaha, Špůr. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 4791.

Chomutov: M. Kopřiva – Rutta, Skinner, Rýgl, J. Drtina, Šulák, Toman, Bartejs – Hovorka, Gajovský, Sikora – D. Květoň, V. Růžička ml., Sinisalo – O. Kaše, Kämpf, Šagát – McGregor, A. Dušek, L. Květoň. Trenéři: B. Kopřiva a Totter.

Olomouc: Trvaj – Majeský, Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, Houdek, Jaroměřský, Rašner – Buc, J. Knotek, Laš – Kucharczyk, Marosz, Řípa – Pekr, Herman, Matai – Jergl, Patera, R. Dlouhý. Trenéři: Fiala, Dopita a Tomajko.

Další zápas 2. kola baráže: České Budějovice – Slavia Praha 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 2:1 – 0:0).