Třebíč ukončila dvanáct zápasů dlouhé čekání na tříbodový zisk a živí naději na záchranu. Že byl největší rozdíl v pohybu po ledové ploše, přiznává i obránce Kohoutů David Všetečka.

„Oni hodně bruslili, my jsme se s tím nedokázali vyrovnat,“ krčí rameny. „Mají tam mladé rychlé hráče, bylo vidět, že chtějí to vítězství víc než my,“ odůvodňoval příčinu překvapivé prohry.

Přiznává, že tento důvod ale rozhodně není omluvou. „Nemělo by to tak být. Jak říkal trenér, bylo to v první třetině z naší strany podcenění. U všeho jsme byli později než soupeř. Propásli jsme první třetinu, pak jsme to honili. Bohužel. Štěstí se obrátilo k nim,“ litoval Všetečka.

Zápasy jasného favorita s outsiderem skrývají v sobě jistou dávku nebezpečí podcenění. Třebíč, zmítaná ekonomickými problémy, byla zdánlivě pro Kohouty snadným zobem. Tuhle příčinu ale olomoucký bek odmítl.

„To si myslím, že ne. Chceme jít do play-off z nejlepší pozice. Mrzí nás, že se to stalo hlavně doma. Lákáme si sem fanoušky, a když už si je nalákáme, stane se tohle,“ sypal si popel na hlavu po výhrách v Ostravě respektive v Šumperku, kde Mora dohromady nastřílela čtrnáct branek. „Měli jsme to potvrdit. Ale lepší prohrát teď než v play-off,“ dá se s Všetečkou souhlasit.

V případě vítězství nad Třebíčí by se ovšem Olomouc dotáhla na první Brno na pouhé dva body. Kometa zaváhala senzačně s Prostějovem, dalším adeptem na baráž. „To je velká škoda, mohli jsme si to s nimi rozdat doma o první místo. Mrzí to o to víc,“ litoval Všetečka, který přišel do Olomouce z Mladé Boleslavi.

Ani kabině Mory se nevyhnuly v tomto období zdravotní problémy. „Propásli jsme první třetinu. Třebíč tam má mladé kluky a měla větší hlad po vítězství. Nějaká viróza tam je, ale na to se nemůžeme vymlouvat. To nemá smysl,“ dodal David Všetečka.

Jan Dočkal