Důrazný bek zocelený i extraligovými zkušenostmi z Třince, Litvínova či Vsetína nemá s adaptací na Hané problémy. A to nejen proto, že loni odehrál 25 zápasů za Prostějov, ale především v Olomouci už krátce působil v sezonách 2004/5 a 2005/6. Za Kohouty si připsal čtyři starty. Teď svou sbírku rozšíří.

Rozhovor


* Obnovenou premiéru v Olomouci proti Hradci jste si jistě představoval jinak, že?

No, určitě. Byl to takový smolný zápas. Myslel jsem si, že vyhrajeme, ale Hradec Králové je dobré mužstvo. My jsme udělali nějaké individuální chyby a za ty jsme pykali.

* Dá se říct, že jste si to prohráli v patnácti vteřinách třetí třetiny, kdy jste dvakrát inkasovali?

Rozhodlo spíš to, že jsme dostali sekundu před koncem první třetiny gól. Sice jsme to otočili na 2:1, ale během jedné minuty jsme dostali dva góly a to nás položilo.

* Z Boleslavi jste se vydal do Olomouce, co rozhodlo pro Moru?


V Boleslavi jsem se stal najednou přebytečný. Nechtěli mě pustit ani na hostování, chtěli se mě prostě zbavit, zpeněžit, prodat! (naštvaně) Olomouc jednala rychle. To rozhodlo, že jsem tady.

* Jste z jednání Boleslavi zklamaný?


Tak zklamaný. (přemýšlí) Nějaké náznaky byly už před měsícem, ale vše se najednou vyřešilo. Začal jsem zase hrát, dařilo se mi. Najednou přišlo tohleto. Nečekal jsem to. Myslel jsem si, že to bude měsíční hostování, ale změnilo se to na přestup. Abych se tady cítil uražený,nemácenu. Musím hrát a podávat takové výkony, abych byl pro Olomouc prospěšný.

* Pro Olomouc hovořilo i to, že přebrala vaši smlouvu. Vám tak odpadly problémy při vyjednávání.

Samozřejmě. Problém v tom nebyl. Já jsem za to rád. Jak říkám,musím tady podávat takové výkony, aby se Olomouci vyplatilo, že mě koupili. (pousměje se)

* Měl jste i jiné nabídky?

Tak určitě. Nabídky jsem měl, hlavně mě Boleslav chtěla poslat úplně někam jinam, kam jsem nechtěl. (rozzlobeně) Pak se objevily tři nabídky ze slovenské extraligy, ale mám devítiměsíční dceru a nechtěl jsem ji a celou rodinu táhnout na Slovensko. Takže i kvůli tomu jsem volil Olomouc. I když jsem z jižních Čech, z Písku.

* Můžete prozradit, jaké kluby ze Slovenska se vám ozvaly?


Měl jsem nabídky z Nitry, Martina a Žiliny.

* Olomouc pro vás není neznámou, i to je výhoda?


Ano. Když jsem byl v Třinci, tak mě sem poslali. Není to neznámá. Nejsem zklamaný, že jsem v Olomouci, ba naopak jsem rád, že jsem tady. Budu se snažit hrát tak, abych byl prospěšný pro tým.

* Opustil jste Boleslav, ale také Olomouc hraje na špici.

Je tady výborný tým. Zatím jsem absolvoval dva skvělé tréninky. Hlavně Olomouc letos šlape, na rozdíl od loňska. Kádr se de facto vůbec nezměnil, takže super.