„V šestém zápase jsme to strašně chtěli. Věděli jsme, že kdybychom se dostali do sedmého zápasu do Olomouce, byl by to velký problém. Proto jsme udělali všechno proto, abychom to zvládli. Kluci tam prostě nechali všechno. Po gólu v oslabení na 3:2, už jsme věděli, že další gól neinkasujeme. Kluci by radši padali do střel po hubě, nechali se zranit, jen aby vyhráli šestý zápas a postoupili. Za to jim patří obrovský dík,“ hlásil bezprostředně po rozhodujícím zápase trenér havlíčkobrodských hokejistů Petr Novák.

Po vítězství 4:2 na zápasy tak Rebelové oslavili postup mezi nejlepší čtyři týmy. Semfinále začnou v pondělí dvěma zápasy na severu Čech v Ústí nad Labem.

Favorizovaná Mora překvapivě sezonu skončila už ve čtvrtfinále.

Co rozhodlo?

Dvě domácí prohry Mory na úvod

Z pohledu Rebelů byla klíčové dvě vítězství v Olomouci v prvních dvou zápasech.

„První zápas doma jsme vůbec nehráli dobře, nebyli jsme lepší a po zásluze jsme ho prohráli. Druhý jsme strašně chtěli, ale nešlo to. Potom už jsme se do série horko těžko vraceli. První dva zápasy určitě rozhodly,“ má jasno olomoucký trenér Jan Tomajko.

„Určitě první dvě vítězství byla hodně důležitá. Původně jsme tam jeli s tím, že pokud by se nám podařilo vyhrát jeden zápas, byli bychom rádi. No a najednou jsme se vrátili s tím, že vedeme 2:0. Což bylo dobré,“ nechal se slyšet Novák.

Tři mečboly pro Rebel

Havlíčkův Brod potvrdil dvě vítězství z Olomouce i v prvním zápase před domácím publikem a rázem nejen vedl 3:0 na zápasy, ale měl i luxus v podobě tří pokusů, jak sérii rozhodnout.

„Lidé už nás viděli v semifinále hned po dvou vítězstvích v Olomouci. Mysleli si, že vyhrajeme 4:0 na zápasy. To nám ale možná ve čtvrtém zápase doma trochu svázalo ruce, třetí třetinu jsme vůbec nezvládli, prohráli jsme jí 0:3 a museli jsme znovu do Olomouce,“ vrátil se ke čtvrtému zápasu série brodský šéf střídačky.

Ačkoliv Rebelové vedli v zápase už 2:0, Olomouc ve třetí třetině utkání zcela otočila a vyhrála 3:2, čímž si vynutila pokračování série.

Rebelské peklo

Pátý zápas série naprosto opanovala olomoucká Mora, která zvítězila jasně 4:0 a série se proto znovu přesouvala do havlíčkobrodské Kotliny.

Po pátém zápase vyhlásil brodský trenér Petr Novák, že na Olomouc čeká v šestém zápase v Kotlině „rebelské peklo“.

„Snažili jsme se hrát čistě. Jenže potom začali našemu gólmanovi laserem svítit do obličeje a na našeho nejlepšího hráče předvedli domácí tři naprosto unfair zákroky. Domácím prošlo hodně, podle toho se zařídíme na šestý zápas. Série se už do Olomouce nevrátí. Čeká vás rebelské peklo,“ sliboval po pátém zápase Novák.

Skvělá třetina Mory s postupovým gólem pro Rebel

V šestém zápase to byl dvě třetiny lítý boj. V první části na ledě dominovali domácí Rebelové, ve druhé se ale obrázek hry naprosto změnil.

Jednoznačně lepším mužstvem byla Olomouc, která skóre nejen srovnala na 2:2, ale měla spousta šancí, jak zápas otočit. Nevyužila je. Proto přišel trest. V závěru druhého dějství ujel ve vlastním oslabení Holec a brankou na 3:2 prakticky rozhodl o postupu do semifinále.

Ve třetím dějství už to byla střelecká exhibice domácích, kteří přidali další čtyři branky.

„Pátý zápas v Olomouci jsme sice nezvládli. V šestém jsme ale do toho šli už prostě naplno a chtěli jsme to urvat. Jsme šťastní a je to prostě parádní,“ usmíval se po postupu Novák.