Úvodní třetina příliš vzruchu nenabídla. O něco aktivnější byli sice domácí hráči, ale svoji mírnou převahu nedokázali gólově korunovat. V brance Hanáků stál totiž zkušenostmi oprášený Jaroslav Kameš.

Devětatřicetiletý matador udržel neprůstřelnost až do půlky zápasu. Pak ale kapituloval během třiapadesáti vteřin dvakrát.

Nejprve zakončoval rychlý kontr Vrchlabských prakticky do prázdné branky Rusnák, poté Fiedler šikovně tečoval Chatrnúchovu střelu od modré.

Ještě před gólovými momenty však mohl udeřit na straně druhé Smejkal, který propasíroval puk skrz Štůralu, jenže i těsně mimo svatyni vrchlabského strážce tří tyčí.

Mora se ale gólového zásahu přeci jen dočkala.

V 36. min. zakončoval rychlou akci opět Smejkal, ale tentokrát již úspěšně. Krkonošský tým však bleskurychle zareagoval a v téže minutě mu vrátil dvougólové vedení Bendík, jenž doklepl do sítě odražený kotouč.

Ve třetí části ještě navýšili skóre domácí Koma a Krupka. Prvně jmenovaný se trefil v přesilovce, druhý po dorážce. Spokojené domácí publikum roztleskal i famózním zákrokem čaroděj Štůrala.

HC Vrchlabí – HC Olomouc 5:1 (0:0, 3:1, 2:0)

Branky a asistence: 30. Rusnák (Gajovský, Horčička), 31. Fiedler (Chatrnúch) 36. Bendík (Pajič, Nouza), 51. Koma (Bendík), 57. Krupka (Beck, Chaloupka) – 36. Smejkal (Řípa). Rozhodčí: Turčan – Hynčica, Mašek. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 1509.

HC Vrchlabí: Štůrala – Koma, Bendík, Chatrnúch, Chaloupka, Galvas, Vála, Wagenhoffer – Nouza, Pajič, Beck – Fiedler, Krupka, Gengel – Konečný, P. Kříž, Látal – Gajovský, Horčička, Rusnák.

HC Olomouc: Kameš – Bartoň, Janáček, Kudělka, O. Kříž, Nedbálek, Ondrušek, Rýgl, Kotaška – Bordowski, Brančík, Davídek – Čuřík, Sakrajda, Ministr – Řípa, Zbořil, Smejkal – Beroun, Procházka, Žajgla.