Zápas pro domácí nezačal vůbec dobře. Při první olomoucké přesilovce se po rychlém výpadu dostala do vedení Kometa. Mora však vzápětí kontrovala vyrovnávacím gólem Čuříka.

„Dali jsme gól v přesilovce, ale vzápětí jsme zbytečně inkasovali. Obránci ustupovali a Horčička toho v bráně moc neviděl,“ řekl brněnský kouč Vladimír Kýhos.

Olomoučtí hokejisté sice nezužitkovali dvounásobnou přesilovku, ještě před přestávkou však Brančík proměnil trestné střílení nařízené za podražení Žajgly.

Po přestávce však favorit převzal iniciativu a před olomouckou brankou bylo pořádně horko.

„Soupeř dobře kombinoval a ve druhé třetině si vytvořil řadu brankových příležitostí. Žigy chytal výborně a obětavost našich hráčů byla veliká,“ chválil olomoucký trenér Petr Vlk.

PODÍVEJTE SE: VIDEO a FOTO ze zápasu s Kometou

Domácí navíc na konci druhé třetiny dali třetí gól, o který se v oslabení postaral kapitán Brančík. Tlak Komety v závěrečné dvacetiminutovce už další branku nepřinesl.

„V závěru jsme nedokázali skórovat ani z brankové čáry. Kvalitním výkonem Žigárdyho a obětavostí olomouckých hráčů to domácí vyhráli,“ přiznal Kýhos.

Kouč Mory Petr Vlk si vítězství hodně cenil. „Pro nás to jsou důležité tři body s kvalitním soupeřem. Když Kometa letos prohrála jen dvě utkání v základní hrací době, tak to o něčem svědčí,“ dodal Vlk.

První liga pokračuje 34. kolem ve středu. Olomoučtí hokejisté hrají na ledě předposledních Benátek, kde se teprve ukáže, jestli tým zažehnal největší krizi. Mora má s prvoligovým nováčkem příznivou bilanci, když Benátky v základní části porazila 4:2 a 4:3.

Program 34. kola

středa: 17.30: Havířov – HC Slovan Ústečtí Lvi, HC Dukla Jihlava – KLH Chomutov, HC Benátky nad Jizerou – HC Olomouc, HC Most – HC VOKD Poruba, 18.00: HC Chrudim – HC VCES Hradec Králové, HC Vrchlabí – HC Rebel Havlíčkův Brod, HC Kometa Brno – Sportovní klub Kadaň, HC Berounští Medvědi – SK Horácká Slavia Třebíč.