„Kadaň hrála dobře a doma často neprohrává. My jsme odehráli solidně druhou a třetí třetinu. Chyběla nám trochu větší pohotovost. Proto jsme vyrovnali až pět minut před koncem. Náš výkon ale nebyl špatný,“ hodnotil Fiala.

Pro vývoj zápasu byla důležitá druhá třetina. V rozmezí 31. a 40. minuty totiž z olomoucké strany na trestnou lavici putovalo pět hráčů. Severočechům se tak naskytly dvě dvojnásobné přesilovky. Žigárdy však do přestávky neinkasoval. „Při jednom vyloučení do tří se rozhodčí upískl. Pět trestů během jedné třetiny je ale hodně. Oslabení jsme však odehráli velmi dobře,“ pochvaloval si Fiala.

Domácí skórovali na začátku třetí třetiny, kdy využili přesilovku. Kadaň se tak dostala do vedení 2:1. „Na začátku třetí třetiny jsme oslabení trochu nezvládli,“ přiznal Fiala.
Pět minut před koncem normální hrací doby zápas poslal do prodloužení Smejkal. V závěrečných minutách se na ledě množily vzájemné potyčky a vyloučení na obou stranách. Fiala ale vyvrací, že by přibývalo nervozity. „Byly to jen takové šťouchance. Záleželo na rozhodčím. Já bych za tyto zákroky nevylučoval,“ dodal Fiala.

Skóre se neměnilo ani v prodloužení, a tak o vítězství rozhodovaly samostatné nájezdy. V nich uspěla Mora díky trefě Radka Meidla. Ten přitom penalty obvykle nejezdí. „Kdybychom měli Radka Procházku, jel by s Ministrem a Brančíkem on. Radek Meidl ale nedávno na dvacítkách proměnil nájezd, a tak jsme ho tam poslali. A on se trefil,“ pousmál se Fiala. Další zápas odehraje Mora již zítra doma s Havlíčkovým Brodem.