Olomoučtí hokejisté začali skvěle. Nejprve přežili vítkovickou přesilovku, v níž se do největší šance dostal Kucsera.

A při vlastní početní výhodě dokázali skórovat. Skladaný si ve středním pásmu ťukl puk s Lašem a z bezprostřední blízkosti skóroval.

Hosty gól povzbudil a domácí naopak působili bezradně.

Až na konci třetiny při přesilovce po střele Urbance od modré nebezpečně dorážel Szturc.

Hned po přestávce ale přišlo vyrovnání. Roman projel po pravém křídle, posadil Ondruška na led a zavěsil.

Vedení mohl Kohoutům v přesilovce vrátit Strapáč, jenže neuspěl.

Do další šance se dostal Rašner, ale střílel jen do Bartošáka.

Při nadějném přečíslení Knotek nedokázal poslat přihrávku na Laše přes ležícího obránce.

Nevyužité šance nakonec Hanáky pěkně mrzely. Vítkovice si v přesilovce vytvořily velký tlak.

Po střele od modré zůstal Konrád ležet u levé tyče a Zdráhal dorážel do prázdné.

Po rychlém výpadu do olomoucké obrany navíc třetí pojistku přidal Baranka.

Hosté se snažili ještě zápas zdramatizovat. V závěru byli krátce po sobě vyloučeni dva domácí hráči a Konrád již dvě minuty a osmnáct sekund před třetí sirénou putoval na střídačku. I přes velký tlak, ale Kohouti již Bartošáka nepřekonali.

HC Vítkovice Ridera – HC Olomouc 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 25. O. Roman (Baranka), 45. P. Zdráhal (Sloboda, Tybor), 51. Baranka (Kucsera, Kolouch) – 8. Skladaný (Laš). Rozhodčí: T. Horák, Hribik – Frodl, Zíka. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 5293.

Vítkovice: Bartošák – Sloboda, Klok, Hrbas, Baranka, Urbanec, Výtisk, D. Krenželok – Tybor, O. Roman, D. Květoň – Szturc, Kolouch, Kucsera – Tomi, Hudeček, E. Němec – P. Zdráhal, Illéš, Kurovský. Trenéři: Petr a Trnka.

Olomouc: Konrád – Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Houdek, Rašner, J. Galvas – Skladaný, J. Knotek, Laš – T. Mikúš, J. Mikúš, Holec – Eberle, Ostřížek, Strapáč – Fořt, Herman, Burian. Trenéři: Venera a Tomajko.