„Bohužel se to zlomilo v jejich přesilovkách, tam jsme je dostali na koně,“ bědoval v rozhovoru pro ČT sport Musil.

Vítkovice přitom mají vůbec nejhorší procentuální úspěšnost přesilovek, ale proti Hanákům proměnili dvě ze tří!

„Říká se, že přesilovky rozhodují. My jsme se o tom hodněkrát přesvědčili, když jsme v nich góly dostali. Teď se to naštěstí otočilo,“ těšilo hrdinu domácího celku útočníka Dominika Lakatoše, který svým prvním extraligovým hattrickem pomohl k první domácí výhře Vítkovic po dvou měsících.

CO ZAČÁTEK TŘETINY, TO RYCHLÁ BRANKA

V utkání se na góly nemuselo čekat dlouho. Ať už šlo o samotný start zápasu, tak vstupy do třetin. Musil šťastným odrazem o brusli poslal Moru do vedení už po 51 vteřinách.

„Nezačali jsme dobře a inkasovaný gól se projevil i v následujících minutách,“ vracel se ke startu utkání trenér Vítkovic Mojmír Trličík, jenž poprvé po nástupu do funkce vedl tým na domácím ledě.

Kohouty gól povzbudil, svůj náskok ale nenavýšili.

„Začali jsme dobře, dali jsme gól a dostali se do vedení, ale ve druhé třetině jsme dvakrát inkasovali v oslabení,“ štvalo Jana Tomajko, trenéra Hanáků.

Šlo o téměř identické situace – nahození a teč Dominika Lakatoše, která usměrnila puk mimo dosah brankáře Jana Lukáše.

První trefou vyrovnal ve 22. minutě, druhou v 39. minutě, kdy po necelých třech minutách reagoval na hezkou Musilovu individuální akci, kterou zakončil svým druhým gólem v duelu.

„Pomohli jsme si přesilovými hrami. Zaměřili jsme se na ně – měly být o jednoduchosti a dorážení, což se nám povedlo,“ lebedil si Trličík.

VÍTKOVICKÉ BREJKY

Lakatoš svou show dokončil jen 15 vteřin po startu třetí části. V přečíslení dvou proti jednomu mu puk předložil Roberts Bukarts a předsezonní posila domácích z Liberce nedala Lukášovi šanci zasáhnout.

„Hattrick? V podstatě jsem se na něj nenadřel. Dvakrát mě to trefilo, jednou mi to Buky parádně nahrál,“ rozplýval se nad životním zápasem Lakatoš.

Vítkovice poprvé v utkání vedly. Kohoutům se postupně začal krátit čas na vyrovnání, domácí držel výborný Miroslav Svoboda. Pak si ale vybral slabší chvilku. Nenápadná střela po ledě z hole Jana Švrčka mu prošla za záda – potřetí v duelu na tom byly oba celky stejně.

Jen chvíli, konkrétně 45 vteřin. Možnost, že by se ve vzájemném měření obou týmů počtvrté za sebou prodlužovalo, odmítl obránce Peter Trška, který dorážkou úspěšně zakončil povedený výpad domácích. Klíčovým okamžikem před nakonec rozhodující brankou Vítkovic byl tvrdý – avšak podle všeho čistý – hit Alexandra Malleta na Zbyňka Irgla.

„Ve třetí části jsme nechtěli Vítkovice pustit do přečíslení, a přitom ze dvou přečíslení inkasujeme… Vítkovice tím rozhodly zápas. Hlavně čtvrtý gól. Ten padl po chybě, která by se nám za takového stavu neměla stávat,“ bědoval Tomajko.

Hanáci dost hrozili ve hře bez brankáře, risk s prázdnou klecí ale nakonec k ničemu nevedl. Vítkovice do ní zásluhou Ondřeje Romana poslaly puk popáté v zápase a připsaly si druhou výhru za sebou. Pod novým trenérským štábem ještě neztratily.

„Do třetí třetiny jsme šli s tím, že budeme hrát trpělivě. Soupeř nám hned nabídl přečíslení a gól. Pak sice Olomouc opět dokázala vyrovnat, ale vírou a trpělivostí jsme zápas otočili a dovedli do vítězného konce,“ pochvaloval si Trličík.

Mora i přes prohru dál drží devátou příčku. V pátek se proti čtvrté Mladé Boleslavi pokusí o třetí domácí vítězství za sebou.

HC Vítkovice Ridera – HC Olomouc 5:3 (0:1, 2:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 22. Lakatoš (Roberts Bukarts, Trška), 39. Lakatoš (Trška, O. Roman), 41. Lakatoš (Roberts Bukarts, O. Roman), 55. Trška (Mallet), 60. O. Roman (Schleiss, Roberts Bukarts) – 1. P. Musil (Klimek, Nahodil), 36. P. Musil (Ondrušek), 54. Švrček. Rozhodčí: Pešina, Bejček – Bryška, Rožánek. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. Diváci: 5325.
Vítkovice: Mi. Svoboda – Výtisk, Trška, Šidlík, Bodák, Kvasnička, R. Černý, D. Krenželok – Roberts Bukarts, O. Roman, Lakatoš – Schleiss, Š. Stránský, P. Zdráhal – Dej, R. Veselý, Mallet – Razgals, Werbik, Guman. Trenéři: Trličík, Klesla a Svozil.
Olomouc: Lukáš – Ondrušek, Jaroměřský, Švrček, Valenta, Vyrůbalík, Dujsík, Škůrek – Olesz, Kolouch, Irgl – Klimek, Nahodil, P. Musil – Burian, J. Knotek, V. Tomeček – J. Káňa, Handl, Skladaný. Trenéři: Moták a Tomajko.