Konfrontace prvoligového semifinalisty s extraligovým soupeřem pro Hanáky nedopadla vůbec špatně. Trenér Petr Vlk jen litoval brzkého prvního gólu. „Inkasovaná branka byla ovlivněna menším respektem k silnému soupeři,“ domnívá se Vlk.

Poté už ale Kohouti s Oceláři hráli vyrovnanou partii. Překonat gólmana Čechmánka se jim však nepodařilo. „Další průběh utkání byl vyrovnaný a ve druhé části jsme měli spoustu šancí. Krátce před koncem druhé třetiny jsme ale dostali druhý gól,“ poznamenal Vlk.

Olomoučtí hokejisté tak v přípravě mají za sebou třetí utkání s bilancí jedné výhry a dvou porážek. V posledních dvou zápasech s Kometou Brno (1:3) a Třincem (0:2) se však Hanáci trefili jen jednou.

Trenéři tomu ale větší význam nepřikládají. „Je potřeba se podívat na sílu soupeřů, se kterými jsme hráli. V žádném případě z toho žádnou vědu neděláme,“ řekl Vlk.

Tipsport Cup pokračuje 2. kolem již dnes, kdy Mora od 18 hodin na domácím ledě přivítá extraligový Zlín. Olomoučtí trenéři však víc než na soupeře myslí na vlastní širokou soupisku.

V Třinci se totiž řada hráčů na led nedostala, a tak dostanou příležitost dnes. „Proti Zlínu sestavu protočíme. Na led se dostanou ti, kteří proti Třinci na soupisce chyběli,“ upřesnil Vlk.