Ústečtí Lvi si mohou vzít vlaječky a pomalu mávat na vlak s názvem baráž. Do něj totiž v příštích dnech nejspíše nasednou hráči Olomouce.

„Náš výkon byl nejhorší ze všech třech zápasů. Olomouc byla jednoznačně lepší, hlavně v situacích jeden na jednoho," hlesl po utkání domácí kouč Jaromír Šindel.

Předzápasová slova útočníka Adama Lapšanského „nikdy se nevzdáme" zní v kontrastu s výsledkem utkání komicky.

Severočeši nezvládli už začátek zápasu, když soupeři nabídli dvojnásobnou přesilovku. Tou Kohouti nepohrdli a zásluhou Diviše šli v čase 6:19 do vedení.

Nadšeně hrající hosté nedali domácím sebemenší naději na úspěch. Pozornou defenzivní činností nepouštěli Severočechy ani do náznaku šancí.

A co víc, ve druhé části znovu trestali ledabylost Lvů.

Nejprve v další přesilovce navýšil skóre Rác a krátce před odchodem do kabin zakončil stejný hráč ukázkové přečíslení tří na jednoho.

„Oba dva góly jsem dal díky zásluze Michala Vodného, který mi to v obou případech parádně nahrál. Já už pak puk jen doťukával," poznamenal Roman Rác v rozhovoru pro klubový web.

To bylo moc i na ústecké fandy, kteří začali opouštět stadion.

Ty zbylé se snažil na začátku třetí třetiny pobavit moderátor.

„Technické hlášení, pan Libor Kašík má na vrátnici návštěvu," zahlásil.

Hostující gólman se ale nenechal vyvést z míry a do konce zápasu nepovolil slaboučkým Lvům ani jeden zásah.

„Mafiáni" tak v semifinále prohrávají už 0:3 na zápasy a ve středu od 17.30 budou odvracet vyřazení. A asi i sami Ústečané už doufají, že Hanáci jejich trápení ukončí…

„Předvedli jsme výborný výkon, od první třetiny jsme výborně bruslili a zaslouženě jsme první část vyhráli 1:0. Poté jsme přidali další dva góly a utkání jsme měli pod kontrolou. Domácí měli šance až v závěru, ale Libor Kašík je vychytal. Z výkonu týmu mám dobrý pocit, díky našemu dobrému pocitu jsme minimálně faulovali, což bylo dobré. Musíme to co nejdříve ukončit, ale hotovo ještě není," řekl olomoucký trenér Jan Tomajko.

HC Slovan Ústečtí Lvi – HC Olomouc 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Diviš (Kříž, Bartoň), 27. Rác (Kolouch, Vodný), 37. Rác (Vodný). Rozhodčí: Svoboda, Zubzanda – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 9:3. Využití: 0:2. Diváků: 3387. Stav série: 0:3.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Koutský – Poživil, Sklenička, Vobořil, Šmach, Pavlík, Černý, Brož – Frolík, Roubík, Laš – Čermák, Lapšanský, Boháč – Kovář, Rod, Handlovský – Tůma, Sýkora, Ludvík – Přeučil.

HC Olomouc: Kašík – Bartoň, Ondrušek, Kříž, Staněk, Kadela, Valenta, Janáček, Škůrek – Diviš, Řípa, Kucsera – Rác, Kolouch, Vodný – Selingr, Herman, Kucharczyk – Švaňhal, Králík, Rufer.