V zádech měli tři výhry za tři body. Aby postoupili do play-off poháru zvaného Generali Česká Cup, museli v posledním zápase skupiny C Kohouti na svém ledě porazit Pardubice v základní hrací době. To se ale nepovedlo. I podruhé dostali od Dynama pět gólů a v poháru končí.

TRENÉR MOTÁK: DOSTALI JSME LEKCI

„Dnes jsme dostali lekci. Lekci z jednoduchosti, síly, bruslení a nasazení,“ nehledal po utkání výmluvy starší z trenérské dvojice Olomouce Zdeněk Moták.

Hanáci si zadělali na problémy už v první třetině, která byla v jejich podání nejhorší v rámci dosavadních zápasů letního poháru. Nejprve překonal Konráda Blümel, který si poradil i když měl na zádech Škůrka. Ani ne tři minuty nato využil akci dva na jednoho Machala.

Sedm minut po startu druhého dějství se Olomoučtí dostali do kontaktu. Svou střelu postrčil za brankovou čáru Káňa, jenže Dynamo svého soka i hned uzemnilo.

Přesně minutu po Káňově gólu si v samostatném úniku věděl rady Tybor, po dalších třech minutách se pak zaskvěl mladíček Zeman, jenž dostal puk za Konráda střelou mezi bruslemi.

Jako kdysi Hertl, Malík nebo Kysela. Už tak rozhozená olomoucká obrana dostala za další minutu ještě jeden gól. Vondrkovo nahození šlo sice jen do tyčky, jenže dřív než Konrád byl potom u puku Kusý, který špičkou hole popíchl kotouč za čáru.

Už před třetí třetinou tak bylo velmi pravděpodobné, že pro Hanáky Generali Česká Cup skončí. A stalo se tak, skóre se v poslední dvacetiminutovce nezměnilo.

„Prostě ve všem jsme zaostávali. Byli jsme velmi špatní. Soupeř byl lepší, zaslouženě zvítězil, ale my jsme mu to hodně usnadnili.,“ dodal po utkání Moták, který už dříve nastínil, že by jeho tým měl v přípravě hrát ještě s Třincem a Vítkovicemi, klub to ale zatím nepotvrdil. Je tedy otázkou, jak bude dál vypadat kohoutí příprava.

HC Olomouc – Mountfield HK 1:5 (0:2, 1:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 27. Káňa – 8. Blümel (Tybor, Linhart), 10. Machala (Kusý), 28. Tybor (Blümel), 31. Zeman, 32. Kusý (Vondrka, Mikuš). Rozhodčí: Kika, Hradil – Gebauer, Rožánek. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 950.

Olomouc: Konrád – Švrček, Valenta, Ondrušek, Škůrek, Vyrůbalík, Rutar, Černý – Ostřížek, Knotek, Tomeček – Olesz, Kucsera, Klimek – Nahodil, Káňa, Burian – Strapáč, Bambula.

Pardubice: Klouček – Kolář, Linhart, Mikuš, Hrádek, Vála, Holland, Jelínek – Blümel, Kousal, Tybor – Mandát, Poulíček, Svačina – Vondrka, Claireaux, Kusý – Machala, Anděl, Zeman.